Guest budulan

Iar au aparut probleme la Volvo. Cititi cu atentie finalul din articol...

9 posts in this topic

    "Pana la momentul publicarii acestei stiri, reprezentantii Volvo Romania nu au putut fi contactati pentru a ne preciza daca vor fi rechemate si automobile de pe piata romaneasca."

    Deh... Speram sa apara o campanie de rechemare in service, altfel o sa cam iasa cu scantei. Sau se va pastra linistea si se vor duce doar cei care au citit acest articol si tin la viata lor. Oricum o dai, cine trebuie nu pierde ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E "raspunsul" tipic romanesc la astfel de probleme. Acestea sunt reprezentantele Volvo din Romania. Eu sunt total nemultumit de ceea ce vad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai sa nu exageram si sa bagam la inaintare "romanismul" asta. Prea sarim de "fund" in sus la orice vorba tendentioasa spusa de un reporter complexat, care a dat un singur telefon si gata, nu au putut fi contactati...

"Bogdan Hiudan, director de marketing Volvo Romania, a declarat ca de pe piata romaneasca au fost rechemate la service cinci automobile, la care s-a si facut upgrade-ul de soft. Huidan a mai spus ca aceasta operatiune a durat 30 de minute. "

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Bogdan Hiudan, director de marketing Volvo Romania, a declarat ca de pe piata romaneasca au fost rechemate la service cinci automobile, la care s-a si facut upgrade-ul de soft. Huidan a mai spus ca aceasta operatiune a durat 30 de minute. "

Macar de l-ar scrie corect... HUIDAN este numele lui :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hiudan...Hyundai...Huidan...tot se vor gasi glasuri sa-l huiduiasca, nu?  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu zic sa nu va ambalati asa de tare; cate masini V70 si XC70 model 2008 s-au vandut in romania? tinand cont ca pretul este undeva la 50.000 eu zic ca nu f multe; plus ca masina este f noua.

asa ca oamenii probabil si-au facut treaba doar ca in liniste; pentru 5 auto nici nu era cazul de circ f mare

si inca ceva; in cea mai mare parte din europa airbagurile laterale sunt inca la optiuni (am citi si de modele unde airbagul pasager este la optiuni); asa ca e normal ca cele mai multe masini sa fie rechemate in alte tari si special America de nord, deoarece aici standardele de securitate sunt altele si airbagurile, centuri dinamice si altele sunt obligatorii

problemele cu reprezentantele volvo acolo sunt altele si tin pur si simplu de balcanism deoarece eu sunt sigur ca au aceleasi reguli peste tot:

de ex ieri am fost sa-mi iau appointment sa fac un diagnostic la unul din volvo ce le am, si am fost la un garaj acreditat volvo (Volvo Pointe Claire) nu la importator (Uptown Volvo) ca e departe de mine; primul lucru care m-a intrebat a fost daca am nevoie de masina la schimb sau de naveta adica sa ma duca/aduca cineva la munca atunci cand vin sa las masina la ei. Si functie de asta apoi urmeaza stabilirea datei; este si normal nu pot avea sute de masini de courtoazie, au probabil vreo 20 si au multe programari deoarece este garaj mare.

Cand le-am zis ca nu am nevoie ca pentru o orasau  doua stau acolo si le beau cafeaua si la mananc prajiturile, au zis ca excelent si am programare peste 2 zile.

Ar mai fi codurile la radio, dosarul de service si altele care sunt servicii oferite gratis si obligatoriu de catre reprezentante. Astea zic eu ca ar fi probleme mai importante la care trebuie sa umble importatorul volvo in ro, habar n-am cine e, si pe care trebuie sa insisteti voi acolo. Doar dati zeci de mii de euro pe o masina si va asteptati sa aveti servicii de toti banii astia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reprezentantele din RO oricare ar fi ele (ma refer la toate marcile AUTO) sunt lipsite de orice talent "mestesugaresc" din partea angajatilor. Serviciile oferite sunt sub orice critica. In urma cu 2 zile un prieten si-a scos Seatul din service-ul VW dupa un impact mai serios si arata .......... neterminat cu o factura de vreo 8000 RONI! PACAT ! Scuzati Offtopicul!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aveti dreptate. De aceea eu merg numai la un singur service... macar aici... pot sta langa ei. Si mai sunt si alte s60-uri din Brasov care vin aici. Incep sa se specializeze baietii. Nu omit insa sa va spun ca am incredere la reparatia masinii decat in 4 lucratori de acolo. Acestia sunt specializati pentru masini premium. Unul la mecanica, altul la tinichigerie si doi sunt vopsitori. Daca imi veti cere numele... vi-l voi da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now