V - sub - V

Transmisie

11 posts in this topic

Slutare tuturor. Am si eu nevoie de o poza cu schita curelei de transmisie. Adica sa vad cum vine pusa exact. Am nevoie urgent.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce nu încerci aşa? Poate că ar fi bine să dai mai multe detalii despre maşină. ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

v40 1999 70 kw

Acolo nu am gasit nimic folositor.

Edited by V - sub - V

Share this post


Link to post
Share on other sites

v40 1999 70 kw

Acolo nu am gasit nimic folositor.

rolleyes.gif

Alegi de jos, cu clima sau fara !

post-100-054175300 1294228801_thumb.jpg

post-100-041714000 1294228808_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slutare tuturor. Am si eu nevoie de o poza cu schita curelei de transmisie. Adica sa vad cum vine pusa exact. Am nevoie urgent.

Salutare, da un telefon si vin cu a mea sa vezi life:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare, da un telefon si vin cu a mea sa vezi life:lol:

T-as da un telefon dar mie mi sa rupt cureaua undeva pe langa liceul 5 si masina mea e acolo :|

Multumesc mult Roberto m-ai scos total din ceata :X

Apropo care ma ajuta si pe mine cu vadis pentru ca dupa ce aleg modelul masinii si tot ce trebuie pe acolo imi spune sa introduc DVD-ul :-??

post-730-097642900 1294311303_thumb.jpg

Edited by wh1sp3r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi, bagă-i DVD-ul, vezi ce se întâmplă. ;D

Dacă n-ai DVD, scrie şi tu unul sau mount image cu DAEMON TOOLS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

T-as da un telefon dar mie mi sa rupt cureaua undeva pe langa liceul 5 si masina mea e acolo :|

Si care era problema veneam acolo si te ajutam sa o montezi.Am mai schimbat si la s40 si la s60 si am si scule:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am pus curea noua am adus-o acasa dar nu merge cum trebuie. Am martorul LAMBDA aprins in bord si nu trage deloc. Sunetul scos este ca unu de de un DIESEL obosit de 5000 cm3 :)) si fum albastru in urma :D

Posibil sa fie de la turbo ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am pus curea noua am adus-o acasa dar nu merge cum trebuie. Am martorul LAMBDA aprins in bord si nu trage deloc. Sunetul scos este ca unu de de un DIESEL obosit de 5000 cm3 :)) si fum albastru in urma :D

Posibil sa fie de la turbo ??

Cand sa rupt cureaua de la transmisie nu cumva s-au agatat resturi din ea si pe la distributie?Ai verificat?Inainte mergea bine?Daca a intrat o bucatica de curea de transmisie la distributie s-ar putea sa-ti fi sarit de pe punct un dinte sau doi si de asta face asa.Daca vrei am interfata sa vezi ce zice,la mine spunea senzor ax cu came si era sarita 2 dinti. Daca vrei ne vedem la colt;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand sa rupt cureaua de la transmisie nu cumva s-au agatat resturi din ea si pe la distributie?Ai verificat?Inainte mergea bine?Daca a intrat o bucatica de curea de transmisie la distributie s-ar putea sa-ti fi sarit de pe punct un dinte sau doi si de asta face asa.Daca vrei am interfata sa vezi ce zice,la mine spunea senzor ax cu came si era sarita 2 dinti. Daca vrei ne vedem la colt;)

Maine ne putem intalni sa vedem ce rezolvam ?

Sa iti explic cum sa intamplat treaba ... Ma iesit de la restaurantul Curtea Veche si cand sa schimb treapta a 2 a sa cuplez pe a 3 a sa auzit cureaua cum sa rupt si sa aprins martorul in bord. Adevarul e ca o bucata de curea nu o gasesc si vorba ta sa fi intrat la distributie. Imi spui pe la ce ora sa te contactez maine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now