Patrichi_Mihai

Intrebare oglinda

38 posts in this topic

Multumesc mult domnii mei...

macar acum stiu exact ce caut :) cum din alte parti decat de la reprezentanta nu cred sa am de unde comanda, am sa o fac si pe asta in cele din urma, desi pretul nu prea te face sa zambesti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multam mult Heimðallr :)) chiar nu ma asteptam la faza cu sotia (pe nevasta-mea nu prea sunt sanse sa o prinzi pe aici :)) )

M-am uitat pe ambele linkuri (sa nu crezi ca vb aiurea fara sa ma uit macar pe sfaturile date) :

- cu ebay-ul am o reticenta legata de faptul ca am avut comenzi data pe amazon (si .eu si .uk) care nici in ziua de azi nu mi-au ajuns dar banii s-au dus linistiti in treaba lor - recunosc ca nu am facut calculul cat ar ajunge de pe ebay cu tot cu transport (adica 89 + ??? ) - oferta e foarte ok (adica 90$ pt ambele oglinzi) dar iti dai seama ca odata ars la faza cu "plateste intai, obtii dupa" te cam feresti

- site-ul german am vazut ca pleaca de la 54e si se duce undeva in 90 (dupa cate am citit eu, cam 25e pe transport pt zona 1 in care e Romania + inca 10e pe punga) doar pt o singura bucata, se apropie destul de mult de cei 350 ron pe care i-am gasit intr-o oferta.

As fi foarte fericit sa dau 100 de dolari pe ebay daca as sti ca imi si ajung oglinzile (am observat ca nici cea din stanga nu mai are mult pana va face aceasi cascadorie ....sau sunt eu paranoic). Am vazut ca la ei in descriere scrie Manufacturer Part Number: 3001-881 / 3001-878, banuiesc ca primul e codul pt oglinda stanga.

A mai comandat cineva de pe ebay si nu a avut probleme ? au astia vreo doza de seriozitate in ei ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ebay da.

am comandat destule si au venit toate repede.

amazon... nu stiu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam asta a fost tot atunci :)

Am facut user de ebay si le-am scris un mail in care le-am atasat pozele cu oglinda sparta pentru a obtine si confirmarea lor ca s-ar potrivi (scria in descrierea lor sa fac asta pentru a fi sigur ca nu comand altceva). Ar fi foarte ok sa o pot rezolva asa :)

Va multumesc tuturor de ajutor....singur probabil o faceam de oaie ;)

Ma simt prost ca la capitolul volvo nu prea am cu ce sa contribui la problemele altora....daca vreodata aveti probleme juridice sau intrebari legate de acest domeniu, va stau la dispozitie via email macar cu un sfat prietenesc daca nu cu o rezolvare mai ampla

Share this post


Link to post
Share on other sites

sincer sa fiu pina acum iti comandai pe partsforvolvosonline.com. acum am vazut ca ai modelul nou. eu am luat de la ei stanga-dreapta si s-au potrivit de minune. iese undeva la 160 ron cu tot cu transport. !!! e noua, e cu incalzire, deci...............

Products

1 x S60, S80, V70 2004 to 2006, Electric Door Mirror Glass RH £24.99

US $39.59

1 x S60, S80, V70 2004 to 2006, Electric Door Mirror Glass LH £24.99

US $39.59

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am vrut sa-ti scriu mai din timp da am zis sa mai astept.

Intrebare oglinda:

Oglinda, oglinjoara, cine-i cea mai frumoasa din tara??? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

He he , s-a rezolvat, a venit si oglinjoara de la userul de ebay recomandat de Heimðallr - in 5 zile chiar desi omul imi spusese ca ultima comanda in Romania a venit dupa 21. Tare de tot ebay-ul asta, m-a costat toata oglinda (incalzita, ca la sofer cu linie de punct mort)+suport 130 RON (conversie din dolari) iar omul a fost serviabil, m-a orientat spre alta licitatie a lui unde era doar cea de pe dreapta (eu cerusem detalii despre o licitatie care le cuprindea pe amandoua) - din pacate, n-a auzit de si nici vazut vreodata oglinzi autodim pt Volvo (de avea le luam pe loc).

Urmeaza sa o desfac pe cea veche si sa o montez pe cea noua. De are nevoie cineva vreodata de suportul respectiv, il donez cu cea mai mare placere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai trebuie precizat că şi codul TH-506GR este bun. Unde a existat codul 3001-878, potriveşte şi acesta.

post-820-026973700 1296745325_thumb.jpg

post-820-080462800 1296745330_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ma poate ajuta cineva, mi s-a dezlipit geamul de restul, e intreg. Intrebare este cu ce il lipesc la loc(cam ce adeziv ar fi mai bun)?, oglinda este incalzita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am lipit cu mastic de parbriz e ok dar sa ai grija cat de gros il pui deoarece n-o sa se mai dezabureasca oglinda bafta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am lipit cu mastic de parbriz e ok dar sa ai grija cat de gros il pui deoarece n-o sa se mai dezabureasca oglinda bafta.

sa fie singura solutie, ma gandeam si la un adeziv care lipeste bine sticla de plastic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now