Sign in to follow this  
Followers 0
opus

Usi inchise...cheie pe scaun

3 posts in this topic

Azi am fost martorul unei intamplari neplacute ....dar cu final ok. O bijuterie de S70.....la care i-i ramase cheia de contact pe scaun.....si la inchiderea capotei usile s-au inchis....s-a incercat multe....se pregateau sa sparga geamul....si atunci cineva a aparut cu o trusa ca cea din poza si in 2 minute cheia a fost scoasa , usa deschisa......luati aminte....inainte sa spargeti un geam...documentati-va.....trusa costa intre 50 -100 euro...dar daca se incearca doar cu o pana din plastic luat de la practiker e tot mai simplu decat cu un geam spart.......pana se introduce unde indica sageata....usa se poate distanta la acest S70 cam 2-3 cm...suficient pt a nu deforma nimic si a scoate cheia cu o...sarma . Poate ca nu in toata cazurile se poate aplica dar ca idee merita retinut.....

post-232-12877845484019_thumb.jpg

post-232-12877845484271_thumb.jpg

post-232-128778454844_thumb.jpg

post-232-12877845484535_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut faza mai demult pe un filmulet de pe Youtube si chiar a functionat.In film nu a scos cheile ci a deblocat usile  folosind o pana de lemn si o bucata de sarma cu care a actionat butonul de blocare -deblocare a portierelor .

Share this post


Link to post
Share on other sites

acea masina are o problema cu usa de la sofer.

La toate volvo care am avut eu usa sofer nu se incuie cand este inchisa cu butonul de incuiere apasat.

Butonul revine automat la pozitia deschis la usile din fata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0