Guest guri

viteza maxima s40

60 posts in this topic

sigur masina ta are bube

poti sa detaliezi ?....care crezi tu ca ar fi buba?....desi masina este adusa din germania, nu m-a dezamagit cu nimic....trage foarte bine....consuma putin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai mers si cu alta ca sa faci comparatie ? Te-ai uitat in talon la viteza maxima? Daca e adusa din Germania are mai multi cai putere decat alea din Romania ?

PS> buba este la motor .

Share this post


Link to post
Share on other sites

180km/h deocamdata,lipsa drumuri si un cauciuc mai ciudat,se aude un pig zgomot de la el dar urmeaza schimbat cauciucuri,plecat romania-italia,testat viteza. S40 1.9 d 102cp ,bun motorasul asta,la cati caluti are,oricum dupa ce o sa ii schimb abreajul si volanta am sa-i pun power box.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce nu stii nu te doare

vezi daca ai postat ? ai aflat ca ai buba

amu tre sa meri la doctor :confused2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bogdan, am inteles ce vrei sa spui....si mie mi`i s-a parut ciudat...am mai facut niste teste...150km/h in a 4-a....bag a 5-a.....160 si aia i`a fost.....tind sa cred ca este vorba de filtru de particule ....de saptamana viitoare ma duc pana la service

p.s : un mecanic bun mi-a spus ca filtru ar trebui sa se regenereze singur....oare despre ce vorbea ?....apropo, merita sa incerc varianta cu mersul turat 20-30 de minute ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mergi la cineva cu un tester pt o regenerare fortata.daca nu merge cred ca trebuie dat jos

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce nu stii nu te doare

vezi daca ai postat ? ai aflat ca ai buba

amu tre sa meri la doctor :confused2:

Dap cam asa,oricum pe la anu o sa suporte si o operatie la disc,hernie de disc ambreaj :headbang:

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutare

eu cand am cumparat masina in prima zi acum 6 luni i-am dat "blana"210km\h exact cat scrie in cartela

la 2 saptamani i-am schimbat toate filtrele si uleiul

de atunci nu am mai trecut de 160km\h,pana acum 2 zile am vrut sa vad daca ia tot atata

surpriza nu a mai trecut de 200km\h nici sa o omor am fortat-o cat am putut si nimic

cand i-am dat 210 eram 2 persoanesi rezervorul jumate,iar acuma eram 3 persoane si rezervorul aproape de rosu

care sa fie cauza?poate sa fie de la motorina?

nu stiu de unde alimenta fostul proprietar,eu bag de la lucky oil,nu e lukoil,e cea mai ieftina motorina la lucky oil 5,80 din tot argesul mai scrie si bay rompetrol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu siguranță contează și combustibilul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now