tudor75

Intrebare iluminare interior (portbagaj)

5 posts in this topic

Buna seara tuturor. Asta seara am scos un bec din portbagaj, cel din partea stanga. Spre surprinderea mea, s-au stins toate becurile din masina (iluminatul interior) si nu se mai aprinde nici unul cand deschid o usa. Am stricat ceva sau e comportamentul normal? Masina e Volvo V40 din 1999.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca-i normal sa se stinga toate.Vezi poate ai facut un scurt si s-a ars siguranta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca-i normal sa se stinga toate.Vezi poate ai facut un scurt si s-a ars siguranta.

Sigur am facut ceva caci nici bordul nu mai tine minte ora si nici radio nu mai canta. Cand opresc motorul, pe bord nu mai ramane nimic (ramanea cel putin ceasul). De asemenea, nici inchiderea din telecomanda nu mai functioneaza, doar din cheie.

La care sigurante trebuie sa ma uit: sub bord sau in compartimentul motorului?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ii siguranta (de sub capota partea soferului)care ii grupat in cate 3 sigurante de aleea micute

unul din aleea 3 face figura nu mai stiu care

se scot toate 3 deodata; nu se pot scoate separat sunt intr-o colivie

le scoti verifici si schimbi ala ars

bafta:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ii siguranta (de sub capota partea soferului)care ii grupat in cate 3 sigurante de aleea micute

unul din aleea 3 face figura nu mai stiu care

se scot toate 3 deodata; nu se pot scoate separat sunt intr-o colivie

le scoti verifici si schimbi ala ars

bafta:rolleyes:

Pana la urma a fost intr-adevar o siguranta, dar la mine e localizata in compartimentul motor. O singura siguranta de 10A pentru cam tot ce este in habitaclu (iluminat, radio, bricheta si multe alte lucruri care nu le-am tradus din germana). Azi am schimbat-o (in sfarsit) si am din nou lumina si radio in masina. Trebuie retinut ca radio-ul intreaba codul dupa o astfel de intamplare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now