mred77

XC90 2006 - Posibilitate conectare iPod/auxiliar ?

5 posts in this topic

Salutare prieteni Volvo. Pe XC90-ul meu din 2006 nu am conectori USB/iPod/Aux pentru muzica, ci doar un Audio CD/Radio cu High Performance Sound. Intrebarea mea suna astfel :

Pot sa-i pun fire ( ma rog, conector) de iPod sau cel putin, de auxiliar ? Mi-ar fi foarte de folos, pentru ca sunt cam limitat doar la CD-uri originale sau radio. Intreband la Volvo Timisoara, ei mi-au spus ca nu se poate. Dar as prefera sa nu-i cred.

Deci, cineva, vreo idee ? :)

Multumesc,

Eduard

Share this post


Link to post
Share on other sites

POate te ajuta link-ul asta:

Vorbeste cu BogdanG... Acolo pe ultimul rand din primul lui post scrie ca poate face si pentru XC90.

Edited by Behu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se poate face si la XC90 problema este ca nu-mi ajung mainile pana la TM .laugh.gif

@mred77 daca treci vreodata prin Bucuresti sa stii ca pot sa-ti pun adaptor AUX IN pe masina iar de auzit se aude ca pe CD .

Din pacate nu am mai facut filme cu AUX in la Volvo dar ultimele S60uri au iesit exceptional, mufa ascunsa in spatele suportului de pix.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se poate face si la XC90 problema este ca nu-mi ajung mainile pana la TM .laugh.gif

@mred77 daca treci vreodata prin Bucuresti sa stii ca pot sa-ti pun adaptor AUX IN pe masina iar de auzit se aude ca pe CD .

Din pacate nu am mai facut filme cu AUX in la Volvo dar ultimele S60uri au iesit exceptional, mufa ascunsa in spatele suportului de pix.

Cool :) Un AUX e perfect, exact ce am nevoie. Daca e si la calitatea de CD, si mai tare. Cu un iPod Touch suna beton.

Intrebarea e: Cum facem ? :)

In caz ca mi-o trimiti, cat de dificil e de montat ? Cat timp ar lua .

Mersi,

Eduard B.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu prea am ce sa-ti trimit, legaturile se fac direct pe pinii procesorului audio, ceva plug & play nu exista decat de la 2000ron in sus .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now