LeChuck

volvswagen g4 "blackie"

32 posts in this topic

@Chuck ai 100% dreptate, viitorul este motorul mic si economic, Volvo nu stie sa faca asa ceva si cumpara de la altii motoare .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Chuck ai 100% dreptate, viitorul este motorul mic si economic, Volvo nu stie sa faca asa ceva si cumpara de la altii motoare .

unde sunt motoarele de 16 turbo diesel cu intercooler de la vw

aleea rezistau la toate si condum mic-mic

care tineau la om la buzunar (distributia ii 100 de lei pe ea :lol: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lik: cam 70% natinal si 30% oras.

@bg: nu sunt adeptul motoarelor mici, dar 1.9 este cel mai echilibrat din punct de vedere economic/performante.

@244: care motoare? 6 in linie de pe 760? sau ce ai vrut sa zici?

si ca sa revin la subiect: a schimbat cineva servo-frana? ceva sfaturi utile?

Edited by LeChuck

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa inteleg ca se strica mai rar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

am schimbat servofrana, s-a rezolvat problema. s-ar schimba usor, daca ar iesi mai usor din pedala. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Volvo 244, 1.6TD a fost bun la viata lui, acum cu motorina asta subtire consuma aberant de mult dar si trage bine, mai am o astfel de ramasita de istorie VW pe numele ei Golf 1 1.6 TD din 1983 . tongue.gif

@Chucky deja ai inceput sa bagi bani in noua achizitie ? Acuma sincer intre V40 si Golf Variant oricand as alege Golful pt interiorul mai modern DAR ca fiabilitate tot V40 este mai bun chiar daca tu ai avut ghinion .

Share this post


Link to post
Share on other sites

doar am zis ca are servofrana defecta de cand l-am luat. numai ca abia acum am facut rost de bani ca sa-l schimb. mie imi place mai mult v40 ca design. vw nu sunt masini frumoase, cel putin nu generatia asta. in materie de masini, din pacate netul e plin de gunoaie in momentul asta. la vara dupa ce ma voi intoarce din spania o sa-l bag la vanzare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now