piciorong

Burduf planetara stanga 460 spart

7 posts in this topic

Buna seara ! Stie cineva daca e normal sa curga ulei din cutie prin burduful spart de la planetara stanga (se fixeaza de cutie prin trei suruburi) la un volvo 460gl cutie manuala? Se vede cum se prelinge uleiul din cutie printr-o ciupitura. Se poate schimba doar burduful si eventual semeringul ? Cred ca tre schimbata planetara nu m-ai retin cum este fixat burduful am schimbat cutia acu 2ani .Se gaseste oare separat burduf sau se schimba si tot capatul planetarei care intra in cutie . Va rog cine are o planetara desfacuta sau cine a mai avut aceasta problema sa ma contacteze la 0728163360. Multumesc ! ( Maine incerc sa desfac sa vad mai bine)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se gaseste separat burduf de planetara, nu e nevoie sa cumperi alta planetara daca a ta nu bate sau nu ai alte probleme cu ea.

Scurgerea de ulei din cutie o rezolvi prin inlocuirea unui simering de la locasul unde vine planetara.

Bafta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc! Maine o sa merg sa dau comanda pentru burduf si semering eventual daca nu gasesc cumpar o planetara sh

Share this post


Link to post
Share on other sites

... si semering eventual daca nu gasesc cumpar o planetara sh

Si ce treaba are simeringul de la cutie cu planetara? :)

...Nici una.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Semeringul e piesa separata de planetara. La sh nu da si semeringul. Nu te sfatuiesc sa iei burduful si semeringul sh. cel mai probabil sunt coapte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze dar deja am batut palma cu the_transporter07 pentru o planetara sh si cred ca e mai OK decat un burduf +rulment la 150 ron de calitate ..? o planetara sh la 200ron pe care doar o montez + ca raman si cu cea veche pe care o v-oi repara ulterior. Multumesc the_transporter07 pentru promptitudine si negociere facila!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu multa placere :) !

Planetara a plecat deja catre Braila.Spor la montat!

:salut:

Scuze dar deja am batut palma cu the_transporter07 pentru o planetara sh si cred ca e mai OK decat un burduf +rulment la 150 ron de calitate ..? o planetara sh la 200ron pe care doar o montez + ca raman si cu cea veche pe care o v-oi repara ulterior. Multumesc the_transporter07 pentru promptitudine si negociere facila!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now