paunionutz

Un coleg de forum nesimtit

11 posts in this topic

Acum aproximativ o luna, ma suna un individ care parea disperat sa ma intrebe daca mai aoglinzile de S60. Le vandusem, dar i-am zis ca mai am una pe care am facut eu teste, dar este in perfecta stare (cea in care am montat ledurile) si un motoras, pentru ca ale lui zicea ca sunt rupte. Ma implora sa-i trimit oglinda (pe dreapta) si motorasul prin curier si daca sunt ceea ce are nevoie, imi trimite banii. Am zis, ok sa fiu om si sa ajut un coleg. Mi-a dat adresa prietenei lui la o farmacie din Timisoara, ca el este agent vanzari la Help Net si alearga mult si sa nu-l caute curierul. A Ajuns coletul, a fost ok, dupa care ma roaga sa mai astept 1 saptamana pana vine el in Bucuresti, sa-mi dea banii. Dupa 2 saptamani l-am sunat, dar nu a raspuns. Ma suna la cateva zile si zice ca a fost in Germania si ca vine peste 2 zile in Bucuresti, insa nu a aparut. Dupa i2 zile il sun, dar nu raspunde. ma suna dupa cateva zile si imi zice ca a dormit (2 zile) si ramane sa ma sune pe seara sa ne intalnim. Dupa 2 zile il sun iarasi, dar nu-mi raspunde si incep sa-l sun (cam 1 ora am sunat continuu, peste 100 de apeluri). Imi trimite mesaj si-mi spune ca este in Bulgaria si ca ma suna ziua urmatoare. Am renuntat la idee si mi-am luat gandul de la bani, insa i-am promis ca il voi gasi si va avea o surpriza. Daca intrati in contact cu acest individ, feriti-va.

Ceea ce stiu eu despre el: Cezar Mitu sau Micu. Are in jur de 33 ani. Agent vanzari la Helpnet (si mi-a dat adresa de e-mail de helpnet ). Masina Volvo S60 D5 2003-2004 albastra sau negra (nu mai stiu sigur). S-a mutat in Bucuresti si sta in zona Sebastian-13 septembrie. A fost in Bucuresti, apoi in Timisoara, apoi in Bucuresti. A cumparat un volvo S60 din Timisoara lovit in fata (pentru piese) de la o doamna. Cand ne vom intalni, va avea 2 Volvo S60 de piese, cea care a cumparat-o si a lui :))).

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Pai trebuie sa ne spui ce user are aici pe forum .

2. Nu mai face amenintari in public pt ca nu e bine .

O sa ne ferim de el ......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi-a spus doar ca are cont pe forum, nu mi-a zis si ce user. A zis deasemenea ca doar citeste si nu posteaza, deci nu este activ, dar poate il stie cineva dupa nume!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un om jegos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand ne vom intalni, va avea 2 Volvo S60 de piese, cea care a cumparat-o si a lui :))).

... O sa ne ferim de el ......

... si de tine! :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

... si de tine! :))

Avem ceva de impartit si nu stiu eu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasoala treaba ! Dar e imposibil sa nu-l intalnesti in Bucuresti,daca chiar sta aici !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai degeaba il intalneste,daca nu l a vazut(ma refer real/ foto).:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragul meu paun ionut, ai putea gasi un prieten/cunostinta care sa locuiasca sau sa aibe drum prin Timisoara si sa se duca la farmacia respectiva unde ai trimis oglinda si motorasul si poate dai de '' respectivul coleg ''

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare rau ca avem asa un "mebru" printre noi. Din pacate mai sunt si astfel de oameni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javre sunt peste tot ....; trebuie depistat si facut de rusine scarba, sunt satul de atata

nemernicie in tara asta angry5.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now