Guest lisa

S80

11 posts in this topic

Cat pot lua pe un S80 cu toate dotarile (mai putin navigatie, optional cu) + jenti si cauciucuri de iarna ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai zi-ne si noua an de fabricatie, nr. kilometri...  Motorizarea o stim ca e 2.0Turbo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

2002, 115.000 km., motor Volvo 1.994 cm.(asa ati afirmat la Paltinis), 4 usi, portbagaj mare, toate beculetele functioneaza si in interior si exterior, distributie schimbata la 80.000, ulei schimbat inainte de a veni la Paltinis, cauciucuri de vara (pt.ploaie) chinezesti WAN-LI (marfa, le-am luat din Europa), pielea e bej, culoare verde, fara evenimente, are telefon la cotiera si in tetiera, sistem vebasto (cred ca asa se scrie, dar nu stiu la ce foloseste), are 9 difuzoare cu CD, casetofon si radio, caldura e automata reglabila pt. toti pasagerii, 10 baloane in caz de accident, genti de metal argintiu, numere cu UE cu litere de Bucuresti rare, statuta intr-un garaj, scaunele si volanul se regleaza cu mana, are toate ferestrele electrice. Ce mai, e ful opsion.

Nu stiu cat sa cer !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Alexb, Vazand preturile pe Autovit, o dau gratis ;) . A fost o gluma, n-ati simtit caterinca din modul de prezentare ? Bijuteriile nu se vand, se admira ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Adrian buna gluma,probabil esti un pic suparat imi pun baza in tine cu legalizarea clubului acum am venit si am toooot citit pe forum,sfatul meu este sa nu bagi toate prostiile in seama.Te salut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi permiteti sa mut subiectul la Chestii distractive, da ? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina e super misto, desi are cam multe airbaguri si parca mai bine era cu numere cu EU cu litere de Bucuresti dese, nu?! Mai bine n-o mai vinde, Adrian !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alex, baga anuntul meu cu S80 la chestii distractive , te rog. Ma ia lumea in serios.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu amutisem - de-aia nu am avut nici o replica... :o

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raman acelasi, indiferent de forum.... Dar am constatat ca dupa ani si ani in care majoritatea romanilor isi puteau oferi doar libertatea mersului pe jos, setea de calatorie cu autoturismul personal s-a acumulat. Constat ca o tara saraca este usor de recunoscut nu atat dupa peisajul dezolant si tristetea vestimentara a locuitorilor, cat dupa abundenta masinilor scumpe sau a telefoanelor mobile, de multe ori mai scumpe decat salariul detinatorului pe un an. Aceste masini scumpe nu sunt in posesia numai inginerilor financiari sau urmaritilor generali, ci chiar a copiilor oamenilor de rand. Masina scumpa are doua calitati: dotarile pe care le contine sub capota, in cockpit si in privirile admirative ale celorlalti, iar a doua in iluzia ca ti-ai depasit conditia, chiar daca seara o parchezi in fata blocului langa Dacia taticului.

Volvo este o masina  care salveaza vietile copiilor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now