Sign in to follow this  
Followers 0
samautoiq

Volvo si Volvo-Club pe AutoIQ

2 posts in this topic

Salut,

Sunt super-incantat sa va prezint AutoIQ - Despre masini. Inteligent. Inainte de a ma trage pe dreapta prematur sub acuzatia de "reclama", mai cititi inca odata titlul articolului si continuati sa cititi pana la capat... Mai vorbim la final.

Conceptul este unul simplu si exciting. Plecam de la ideea ca nu exista masini proaste – exista doar masini bune si foarte bune, insa in functie de contextul in care sunt si utilizate alegerea acestora poate fi inteligenta si foarte inspirata sau mai putin inteligenta. Exista desigur si cateva exceptii de la aceasta „regula”, exceptii pe care noi le numim masini „stupide”, in sensul ca, oricat ne-am stradui sa gasim un context in care masina respectiva este foarte potrivita, acesta ne scapa...

In prezent ne place sa vedem in AutoIQ – Despre masini. Inteligent. o revista online de atitudine auto si ne consideram ceva mai pasionati, mai obiectivi si mai bine documentati decat un blog/blogger si ceva mai putin scortosi si plini de clisee in raport cu jurnalistii si revistele auto consacrate.

Pana acum, am creat pagini pentru cei mai proeminenti constructori auto de pe piata si le-am analizat portofoliul curent de modele, incluzand pentru fiecare dintre acestea o scurta prezentare cu fotografii atractive si un verdict initial. Astfel, Volvo are o pagina dedicata pe AutoIQ disponibila la adresa http://autoiq.ro/volvo unde am inclus si link-uri catre conturile oficiale de twitter, facebook si catre clubul (ne)oficial al posesorilor si fanilor marcii - Volvo-Club.ro.

Check it out si nu uitati sa va spuneti parerea despre masinute in comentarii - parerea unui posesor/utilizator conteaza foarte mult...

Cheers,

Sammy

http://autoiq.ro

PS: Desigur link-ul va ramane acolo indiferent, insa ne-ar placea sa ne returnati favoarea si sa vedem si un link spre AutoIQ de pe Volvo-Club.ro... ;) Si BTW, am incercat sa va contactez si pe alte cai - e-mail, PM etc insa nu am primit niciun raspuns so this is what I came up with... Sper sa nu fie inapropriate ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm... am parcurs link-ul... dar nu mi-a spus mare lucru. Descrierile respective imi par superficiale, comerciale si lipsite de continut. Noroc cu fotografiile, caci sunt de calitate. Dar nici acelea nu sunt facute de tine, ci sunt luate din diverse site-uri.

Am citit atent ce scrie despre fiecare model in parte si parca o vedeam pe Netty Sandu, prezentand zodiacul ! Efectiv, am avut aceeasi senzatie. Vorbe goale. Asta e parerea mea sincera. Imi cer scuze daca te-am suparat.

Oricum, fii binevenit pe site, oricare ar fi motivele tale.

Nimic nu este, insa, batut in cuie. Ma gandesc ca, daca vei citi cu atentie forumul nostru, vei putea sa intelegi mai multe despre aceste masini, despre spiritul Volvo în general.

Iti urez succes in continuare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0