K-storu

Vreau sa fac ceva modificari la S80

13 posts in this topic

Salutare,

Vreau sa-mi schimb spoilerul spate, farurile si interiorul (scaune fata/bancheta spate).

Problema este urmatoarea: Masina mea este din 2002 iar piesele care vreau sa le pun sant de pe o masina din 2005.

Stie cineva daca se potrivesc?

P.S. Interiorul este de pe o masina cu volan pe dreapta.

Numai bine,

Ionut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Farurile nu se potrivesc pt ca "bat" invers .Trebuie faruri de EU .

Scaunele se potrivesc .

Bara se potriveste dar o sa ai nevoie si de sina pe care se prinde, sunt diferite la facelift .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdane, doar interiorul il iau de pe masina UK. Restul sant normale. Deci merg farurile? Poti sa fi mai explicit cu sina pt. prinderea spoilerului? Merci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdane, doar interiorul il iau de pe masina UK. Restul sant normale. Deci merg farurile? Poti sa fi mai explicit cu sina pt. prinderea spoilerului? Merci.

Pe caroserie ai 2 sine (suportii de prindere a barii) pe care trebuie sa-i iei cu tot cu bara, pentru ca nu sunt la fel cu cei pe care ii ai tu pe masina si nu o sa poti prinde bara de facelift pe masina ta! Sper ca am fost explicit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu merg farurile, pt ca sint pt dreapta ... Adica sticlele sint diferite, deci nu merg. Seamana dar nu rasare... Asta a spus Bogdan.

Bogdane, doar interiorul il iau de pe masina UK. Restul sant normale. Deci merg farurile? Poti sa fi mai explicit cu sina pt. prinderea spoilerului? Merci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu merg farurile, pt ca sint pt dreapta ... Adica sticlele sint diferite, deci nu merg. Seamana dar nu rasare... Asta a spus Bogdan.

doar interiorul il iau de pe masina UK. Restul sant normale. Deci merg farurile?

Edited by K-storu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigur ca da.

doar interiorul il iau de pe masina UK. Restul sant normale. Deci merg farurile?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merg farurile daca folosesti masina in UK, Australia, Japonia si in ce tari se mai circula pe partea gresita . laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merg farurile daca folosesti masina in UK, Australia, Japonia si in ce tari se mai circula pe partea gresita . laugh.gif

Se pare%

Edited by K-storu

Share this post


Link to post
Share on other sites

La a mea,in far are o parghie care permite comutarea farurilor de la Anglia la Rest of Europe.La S 80 nu exista optiunea asta?huh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domnilor, omul vrea sa spuna ca a gasit o masina care are interiorul de Anglia si exteriorul de Europa. Probabil, a asamblat-o un copilas din bucati...:rolleyes: . Eu nu inteleg nimic. Probabil ca un individ de la dezmembrari a facut din doua rable, una de Anglia, una de continent, o singura masina. Intrebare este, cum stii sigur ca farurile sunt pentru batranul continent ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Le pui cu fata la zid si vezi cum bat.Probabil scrie si ceva pe ele de UK,banuieschuh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domnilor, omul vrea sa spuna ca a gasit o masina care are interiorul de Anglia si exteriorul de Europa. Probabil, a asamblat-o un copilas din bucati...:rolleyes: . Eu nu inteleg nimic. Probabil ca un individ de la dezmembrari a facut din doua rable, una de Anglia, una de continent, o singura masina. Intrebare este, cum stii sigur ca farurile sunt pentru batranul continent ?

In sfarsit unul care si-a dat seama... Dar de fapt nu este vorba de numai o masina. De pe una vreau sa iau interiorul (UK) iar de pe alta (UE) farurile. Iar nedumerirea mea este: Eu am farurile separat de coltarele pt. semnal pe cand cele care le vreau sant incorporate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now