bacy

Claxon nefunctional si bec aprins in bord

5 posts in this topic

Salut si bine v-am regasit. Vreau sa iau un Volvo S40 1.8 benzina an 2001 cutie automata care pe langa mici defecte optice, proprietarul spune ca nu-i functioneaza claxonul si ca are si becul de airbag aprins in bord, dar ca airbag-ul nu este sarit. Respectivul spune ca este de la o piesa (care nu mai stiu cum se numeste dar parca incepea cu litera D...... ) si ca deja a cumparat acea piesa dar n-a apucat sa o schimbe.

Ce ziceti, poate fi posibil acest simptom de la vreo piesa?

Aceasta este masina: http://volvo.anunturi-auto.4tuning.ro/anunturi-auto/masini-second/volvo-s40-1800-9957978.html

Daca stie cineva ceva despre aceasta masina astept informatii si sugestii daca se merita sau nu.

Edited by bacy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, in afara de spoiler fata, semnal fata dreapta si aripa dreapta fata arata bine masina ! La partea cu claxonul si airbag-ul sa nu fi avut eveniment cu ea, sa-i fi sarit airbag-ul si sa fi pus capacul la volan fara (daca merge) . La claxon poate are siguranta arsa sau nu face contact bine capacul volanului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, in afara de spoiler fata, semnal fata dreapta si aripa dreapta fata arata bine masina ! La partea cu claxonul si airbag-ul sa nu fi avut eveniment cu ea, sa-i fi sarit airbag-ul si sa fi pus capacul la volan fara (daca merge) . La claxon poate are siguranta arsa sau nu face contact bine capacul volanului.

Oricum iti multumesc de raspuns.De acele defecte imi spusese si proprietarul plus cateva zgarieturi pe spate.Dar asta nu-i o problema.Masina sa fie functioneze bine si inclusiv cutia automata ca sunt destul de pretentioase daca n-ai grija de ele. Treaba cu aibag-ul e un pic mai delicata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, masina arata bine insa din poze daca te uiti mai atent se observa o diferenta de culoare intre farul stanga (mai alb) si cel de la sofer. Iar semnalele din cate vad eu nu prea urmeaza linia spoilerului. Dar din poze nu poti fi decat subiectiv.

Chiar si in cazul in care a avut un airbag sarit s-ar putea sa fie nevoie de mai multe piese, cabluri de conectare, care se ard cand exploadeaza airbagul.

Cat tine de cutie daca a fost bine intretinuta si nu fortata sa treaca prin rapoarte brusc, eu zic ca e ok :)

Cel mai bine ar fi o vizita in persoana la masina si ti-ai face o parere optima. Bafta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca vrei sa iei masina sh, ar fi bine sa te uiti si pe ce spune George Buhnici ca sfaturi, cauta pe google site-ul/blogul lui, nu stiu daca e voie sa postezi linkuri aici. Spun asta pentru ca el a avut un V40 mai demult. [@admin: poate il chemam pe George la un ceai...]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now