mih4y

vitorul meu volvo s60 d5

23 posts in this topic

buna dimineata iubitorilor de volvo

as avea si eu o intrebare

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260762219948&category=9872&_trksid=p5197.c0.m619

in linkul de mai sus e un volvo de vanzare care pare in stare super numai ca are cam foarte multe mile cam in jur de 270000 km

ce crede-ti cam multi km pt o masina ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Depinde cu ce ulei a mers, motorul D5244T4 este vestit pt problemele de tacheti daca nu merge cu uleiul original(0W30 SLX R-TEC), este deajuns numai 60.ooo km cu 5w40 si este pa motorul .

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca era manuala te puteai astepta si la ambreiaj sa fie pe duca ,

Am prieten cu S80 D5 Automat si are 360.000 km in bord cu cutia si motorul original si vreau sa zic ca masian ruleaza impecabil .

Edited by MareanBoss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arata foarte bine masina si se vede ca a fost intretinuta ! Mai trebuie un test drive sa vezi cum merge, cum se comporta !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Depinde cu ce ulei a mers, motorul D5244T4 este vestit pt problemele de tacheti daca nu merge cu uleiul original(0W30 SLX R-TEC), este deajuns numai 60.ooo km cu 5w40 si este pa motorul .

Bogdan eu am 35k cu ulei 2w40 castrol edge si n-are nici pe dracu. :lol: Schimbat la timp sa fie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rectific...am 45k cu 5w40 Castrol Edge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rectific, dupa ce o sa aflii ce motor ai o sa intelegi .

PS> D5244T4 nu s-a pus niciodata pe S80 vechi .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rectific...am 45k cu 5w40 Castrol Edge.

Da numai ca motorul tau nu este cu DPFlaugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domne draga ai scris mai repede ca minelaugh.giflaugh.giflaugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta i teapa :lol:

Ca alfel nu imi explic d e ce are masina pusa de 2 ori.

1.la 2000 lire

si

2.la 2550 lire

:huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Licitatia a ajuns la 2550 lire, asta e sigur !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze,nu am fost eu atent :)))

Sunt 2 volvo uri cu aceeasi culoare.Primu este s60 ul d5 si un v70 d5,ambele 2004 si red.:lol:

S60 ul si v70 ull :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sincer sa fiu cat de cat ma pricep la masini si stiu ca masina buna e sub 100k km.

asta are 270k.

de asta imi fac griji .culoarea si interiorul plus optiunile mi au luat ochii dar motorul ma ingrijoreaza.

multumesc frumos pt toate parerile voastre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sincer sa fiu cat de cat ma pricep la masini si stiu ca masina buna e sub 100k km.

asta are 270k.

de asta imi fac griji .culoarea si interiorul plus optiunile mi au luat ochii dar motorul ma ingrijoreaza.

multumesc frumos pt toate parerile voastre.

Si ce vrei sa zici cu asta?ca 270 k is multi?

Daca a fost intretinuta la 270 k poti sa spui ca i la prima tinerete :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba fratilor masina visinie S60 nu are D5244T4 pe ea adica 185Hp ,are D5244T si are 163 Hp este D5-ul clasic euro 3,este din 2004.E cam scumpa avand in vedere KM si ca are volanul pe partea gresita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai mih4y este tot din londra , este numai buna pentru el ;D;D;D

Ba fratilor masina visinie S60 nu are D5244T4 pe ea adica 185Hp ,are D5244T si are 163 Hp este D5-ul clasic euro 3,este din 2004.E cam scumpa avand in vedere KM si ca are volanul pe partea gresita

Share this post


Link to post
Share on other sites

aaa si inca o intrebare prieteni

varul meu care e cu mine in anglia are un s60 d5 din 2003 pe care l am condus si vroiam sa va intreb ceva referitor la virarea rotilor.

nu vireaza cat vireaza alte masini are unghiul mai mic cred eu .

si uneori daca face multe manevre de exemplu o parcare volanul parca se intareste .

stie cineva ceva de problema asta ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Detonator are dreptate, nu are cum sa aiba D5244T4 in 2004/2005 desi in anunt asa scrie, foarte dubios englezu asta grin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm sincer nustiu exact ce uleiuri a bagat in ea tot ce stiu e ca a facut service ul acum 4 luni la volvo si i au schimbat absolut toate consumabilele uleiuri tot si tot aceeasi chestie.

de asta eram curios daca cineva mai are problema asta viratul mai putin si intarirea volanui la mai multe manevre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da de ce castigatorul trebuie sa plateasca 200lire cu 24 de ore inainte la paypal?asa e la ebay sau la escrocherii?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da de ce castigatorul trebuie sa plateasca 200lire cu 24 de ore inainte la paypal?asa e la ebay sau la escrocherii?

Probabil ti l aduce in fata portii :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now