contdezactivat

Provenienta sisteme audio din echiparea originala?

4 posts in this topic

Salutare

Daca a vazut cineva ce marca sunt difuzoarele masinii din echiparea originala, rog sa postati aici.

Ale mele sunt Blaupunkt, nu mai am cass-ul original, nici cd-changer-ul (a carui urma inca se observa pe mocheta din portbagaj), nici boxele de pe spate... si sunt curios daca au fost folosite si alte marci in echiparea de serie.

Va rog, sa scrieti ce marca de difuzoare aveti pe masina. Numai cele originale sau banuite a fi originale ma intereseaza.

De asemenea sa specificati daca aveti statie sau nu... originala de asemenea.... si configuratia: 2 boxe, 4 boxe, 6 boxe, 4 boxe + twetere,etc.

Merci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna, ale mele la 480 sunt Made in Belgium, dar nu stiu sigur daca sunt Blaupunkt(are aceasi desing ca Blaupunkt ce am avut la VW), 2 difuzoare fara tweeter fara amplificator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

la mine au fost doar doua pe nume Blaupunkt. radiocasetofonul tot asa si inca mai functionau cind am luat masina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc, baieti.

Pe ale mele scrie in franceza unde s-au fabricat dar nu e nici Belgia, nici Germania, nici Suedia... ;D

Sunt curios mai ales de statia originala si de provenienta ei... poate fac si eu rost de una, ca sa imbunatatesc fidelitatea sunetului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now