Sign in to follow this  
Followers 0
antonio

filtru combustibil la volvo s60 diesel

8 posts in this topic

Intrebarea ar fi unde este amplasat filtrul de combustibil?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filtrul de motorina este langa roata spate-dreapta. Nu ai acces la el numai pe canal sau elevator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si ai grija ca sunt de mai multe feluri in functie de anul masinii. Pana la jumatatea anului 2004 sunt cu tot cu carcasa iar dupa vin numai filtru de hartie care se schimba cu cel vechi. Cel putin eu am luat cu carcasa si cand sa-l pun la service nu am putut si l-am schimbat ulterior.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersi mult. lam gasit dar are carcasa din plastic si nu stiu de unde sa demontez.filtrul pe care lam  cumparat e la fel cu ce mia aratat sorin si nu stiu daca se potriveste Daca puteti sami dati ceva detalii va multumesc mult deoarece nu vreau sal  duc la service pentru un filtru pe care cred ca voi putea schimba si eu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte simplu te bagi sub masina il desurubezi normal mai cu forta,pe cel nou il umpli cu motorina,este foarte esential si il montezi la loc cu grija sa nu strici filetul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

l-am fortat putin dar mie frica ca se sparge plasticul si nu vrea sa cedeze ori eu nu fac cum trebuie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu ambele miini si fara frica daca nu merge,fuga la mecanic sus pe rampa si esti in siguranta,dar fara 20 ron.Asta e decit sa strici mai bine la service.Bafta imi pare rau ca nu ai reusit ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0