danutttz

ce leduri?????

15 posts in this topic

Buna searea imi poate spune si mie cineva cum se numesc acele leduri din spatele butoanelor de control....am sa atasez poza sa va dati seama ce caut............

am dat jos acele butoane am vazut ca 2 leduri din cele 3 sunt arse dar ca un dobitoc le-am montat la loc cu tot cu leduri ...si acum nu stiu ce sa cer....si mai important de unde sa cer ....am cautat eu pe la niste magazine de piese auto dar nimic.........mai ales ca nu stiam ce sa cer ........sa imi spuna si mie cineva cum se numesc si sa ataseze si o poza cu unu ca sa vad daca sunt identice cu astea de le-am vazut eu la mine......multumesc anticipat si inca ceva de unde as putea sa le cumpar vreau sa stiu si eu un magazin in sectoru 5 daca stiti sau oriunde din bucuresti .......si as mai vrea sa stiu un magazin de diode, tranzistoare s.a.

am tranzistoru de la clima ars scrie pe el MJ 802 .....de la motorola pe unde as putea sa il gasesc sigur in bucuresti????multumesc inca odata.

Edited by danutttz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tranzistorul ala din link pare ok cu ce cauti tu - MJ802.

"Ledurile" tale din bord sint niste beculete mai mici de 12 v- 1,2 w. Nu se pot numi LED-uri.

LLB286TFB1 - codul de la Lucas. 12V - 1,2w

sau codul Volvo - #30618412

post-96-0-22976800-1302905320_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tranzistorul ala din link pare ok cu ce cauti tu - MJ802.

"Ledurile" tale din bord sint niste beculete mai mici de 12 v- 1,2 w. Nu se pot numi LED-uri.

LLB286TFB1 - codul de la Lucas. 12V - 1,2w

sau codul Volvo - #30618412

multumesc mult matrix cine are nevoie de un tranzistor ii dau eu am comandat 2 pt. ca nu puteam face comanda sub 30 ron !!

Edited by danutttz

Share this post


Link to post
Share on other sites

si cam de unde as putea lua aceste becuri adica ceva sigur.....in Bucuresti ......are cineva idee sau macar cum sa caut pe net ce sa scriu bec......?habar nu am ms inca odata:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai stiu exact de care i la clima,dar banuiesc ca asa arata

Codu pt bec led ar fi asta : W2x4.6d-Sockel (T5)

1015554.jpg

Edited by lik2008

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inca nu am gasit led uri la noi.

Doar bec uri colorate:lol:

Spor la ..cautat

le: acum am vazut ca exista;D

Edited by lik2008

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inca nu am gasit led uri la noi.

Doar bec uri colorate:lol:

Spor la ..cautat

le: acum am vazut ca exista;D

eu as dori sa stiu daca e vreun magazin de gen prin bucuresti prin sectoru 5 daca e sau in apropiere sa ma duc sa le iau direct ........

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu as dori sa stiu daca e vreun magazin de gen prin bucuresti prin sectoru 5 daca e sau in apropiere sa ma duc sa le iau direct ........

Asta nu am de unde sa stiu.Dar vezi poate are Bogdan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta nu am de unde sa stiu.Dar vezi poate are Bogdan :)

uite ca am gasit aici pe forum becurile sau ledurile cum le-o zice .......

post-771-0-79921800-1303029401_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da e bun.De alea iti trebuie:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da e bun.De alea iti trebuie:)

care aveti idee daca astea sunt bune ....sunt de pe siteu de unde am comandat tranzistorii aia pentru a/c....acum am vazut si becurile astea oricum nu mai pot sa le pun pe aceeasi comanda......dar vroiam sa stiu daca becurile astea sunt bune pentru ce imi trebuie mie.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai is bune.De alea am si eu puse.Dar fara caciula ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai is bune.De alea am si eu puse.Dar fara caciula ;D

oricum nu am inteles ce rol are caciula aia albastra daca lumina e alba ....ma rog am crezut ca lumina e albastra prima oare apoi noroc ca mai imi mergea 1 din 3 si am vazut ca e alba......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now