Sign in to follow this  
Followers 0
Catalin76

ventilator ac

8 posts in this topic

SAlutare!

NU imi mai functioneaza ventilatorul de la AC- este mort in orice pozitie.... CUlmea este ca am observat ca nu mai fucntioneaza i conditiile in care a stat pe 0 pana acum... ultima data cand l-am folosit a fost ok, l-am oprit normal si acum nu mai functioneaza.

Stie cineva care este siguranta raspunzatoare de acesta? M-am uitat in cartea masinii, dar nu am avut succes - nu este scris nimic clar de acest ventilator.

VOLVO S40 - 2001

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

SAlutare!

NU imi mai functioneaza ventilatorul de la AC- este mort in orice pozitie.... CUlmea este ca am observat ca nu mai fucntioneaza i conditiile in care a stat pe 0 pana acum... ultima data cand l-am folosit a fost ok, l-am oprit normal si acum nu mai functioneaza.

Stie cineva care este siguranta raspunzatoare de acesta? M-am uitat in cartea masinii, dar nu am avut succes - nu este scris nimic clar de acest ventilator.

VOLVO S40 - 2001

Multumesc

nu iti functioneaza ac-ul? sau aeroterma??? daca e vorba de aeroterma s-ar putea sa fie asta si eu stau fara aeroterma astept sa imi vina tranzistoru....

.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ptr ac siguranta stiu ca e in cutia de sub capota. pe capacul cutiei ai toate insemnele pentru aer cond. AC . dar daca nu ma insel nu e o simpla siguranta .ar trebui sa fie un releu. il poti inversa cu cel de la termo-cupla e identic

Share this post


Link to post
Share on other sites

da imi amintesc acum mai bine..e un releu negru patrat in cutia de sub capota. se potriveste cu cel de la termo cupla. am avut odata o problema si electricianu le.a inversat intre ele. e acelasi releu garantat

Share this post


Link to post
Share on other sites

sau tu zici de ventilatorul care baga aerul in masina..e acelasi si ptr caldura..hm..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este vb. de butonul pt. aeroterma ( este acelasi care baga si aerul in masina, care baga si AC si caldura etc). Este acela din partea stanga cu trepte : auto, 1.2.3.4.5

NU inteleg cum adica sa il inversez cu termocupla?.. decat ca sa verific daca ala este defect nu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

releul de la termocupla este tot in cutia asta de la motor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0