badgogo

echipament camping

7 posts in this topic

Vreau si au sa-mi cumpar un cort mai incapator pentru 2 oameni si jumate.

M-am hotarat la cortul asta.

Sunt ok cei de la QUECHUA ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vorbeste cu Alin Buga ca el este fan Decathlon si are cort de 2 persoane, modelul care se arunca in sus si se desface singur.

QUECHUA este un brand Decathlon iar Decathlon este o pravalie serioasa, raportul calitate pret este foarte bun, eu am fost foarte multumit de produsele lor, corturi insa nu am cumparat de la ei .

Share this post


Link to post
Share on other sites

se pregateste lumea pt camping CINCIS?

SINCER eu as dorii sa facem marea adunare de anul acesta acolo

la casute sa stea numai cei care au copii mici-daca au chef -in rest TOATA LUMEA la CORT

La alti se poate asa numai noi tre sa fim cu mot

hotel-excursi de jur imprejur-masa ca nunta,si alte chestii de genul asta

noi ne intilnim sa ne vedem ,NOI, SI MASINILE NOASTRE atit

SI SA BEM O BERE IMPREUNA :occasion14: :occasion14: :occasion14:

Share this post


Link to post
Share on other sites

In ce priveste cortul, e de ales si in functie de modul in care va fi carat. In spate ( in rucsac ), sau in portbagajul masinii. Greutatea conteaza !

Off topic : Eu unul ( ca sa-i raspund si d-lui Nicu ), am facut muntii României cu cortul in spate.

Am dormit in Retezat la Lacul Bucura, la Zanoaga, la Lacul Oasa, in masivul Sureanu ( de era sa ma manance ursul intr-o noapte ), in Bucegi, in Piatra Craiului, in Parang, in Rarau, la Navodari etc. asa ca stiu cum e sa cari un cort in spate.

Am facut asta la tinerete, iar acum vreau ceva mai mult de la excursiile pe care le fac. E drept, ca la Lacul Cincis nu am campat !

Voi sta insa cu placere la un foc de tabara si un gratar impreuna cu cei care vin la cort. De abia astept.

Share this post


Link to post
Share on other sites

se pregateste lumea pt camping CINCIS?

SINCER eu as dorii sa facem marea adunare de anul acesta acolo

la casute sa stea numai cei care au copii mici-daca au chef -in rest TOATA LUMEA la CORT

La alti se poate asa numai noi tre sa fim cu mot

hotel-excursi de jur imprejur-masa ca nunta,si alte chestii de genul asta

noi ne intilnim sa ne vedem ,NOI, SI MASINILE NOASTRE atit

SI SA BEM O BERE IMPREUNA :occasion14: :occasion14: :occasion14:

Nea Feraru, ai vorbit ca un om mare.

Nu pot decat sa fiu perfect de acord cu dumneata. E intalnirea Volvo nu caravana Volvo, desi nu ar strica sa facem si o caravana in viitor. Da una de vreo cateva zile prin cat mai multe locatii si cu cat mai multe corturi in portbagaj.

Pe maine o sa platesc si eu avansul la Nationala ( e zi de salariu ;D ), si o sa optez pentru vile pentru ala micu.

Cu cortul cum am zis asa am facut ;D . Adica l-am luat pe asta verde. Maine tre sa dau cu el de pamant ca nu mai are rabdare fecioru meu. :D :D :D

Pareri pentru curiosi o sa impartasesc dupa ce dorm in el.

Sanatate la toata lumea si :occasion14:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now