Cristian Pop - Expert Det

Un video care iti dezvaluie 6 greseli legate de curatarea interiorului si 4 recomandari, care te vor feri de tepe, pentru totdeauna!

12 posts in this topic

Un video care iti dezvaluie 6 greseli legate de curatarea interiorului si 4 recomandari, care te vor feri de tepe, pentru totdeauna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Doresc sa-ti spun ca nu comentez utilitatea curateniei pe interior. Ai atins toate punctele legate de asta. Vreau doar sa-ti comunic la modul sincer ca video-ul tau pe youtube nu are si nu va avea tinta pe care tu ti-o doresti. Este o prezentare powerpoint cu audio care sincer nu convinge deloc. Ne-am cam saturat de tabele si prezentari PP. Repet, ca sa nu intelegi gresit. Ceea ce tu spui este ancorat in realitate, dar ambalajul este ne-natural. Iti recomand sa folosesti dinamica in prezentarile tale (oameni cu marturii, filmare temporala - cum a fost inainte si cum este acuma, etc...) ca sa poti convinge ca tu stii mai bine ce se intampla.

De exemplu eu azi am facut un test cu un material video despre izolarea fonica. Am prezentat un video cu o solutie tehnica de reducere a zgomotului (quietsolution). Prezentarea este atat de simpla (din p. de v. tehnic) dar cu impact major, incat din 5 oameni 3 au si comandat (nu e materialul meu, eu sunt doar client). Deci, simplu si elegant...

p.s. Sper sa nu te superi pe mine ca am avut o parere obiectiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre, câtă filosofie despre curăţatul unui rahat de interior de maşină!!! Cinşpce minute de prezentare!!! Cine dracu (Buga, scuze că am scris cu literă mică!) are răbdare să se uite la toată?!?! Da' dacă scot preşul şi-l bat de două-trei ori de roată, ce-are? Şi, p'ormă, cine are nevoie să-şi cureţe maşina chiar aşa de bine? Ăia care se sexualizează pe bancheta din spate? Păi, ăia e chiar indicat să "tragă" câteo foliculită, dermatită sau balanopostită/vestibulită!

Cristian, caut şi eu două soluţii practice pentru maşina mea de lux: cum dracu fac să nu se imprime în mochetă voma de copil, că mucegăieşte şi cum pot coase tapiţeria, fără să o dau jos de pe scaun (e piele şi e descusută vreo 10 cm, nu mă deranjează, dar intră praful în profunzime)? ;D

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS: Copilul meu chiar vomită frecvent în maşină şi tapiţeria chiar e descusută. Îţi imaginezi că toţi sunt ca tine?

Scuze! Am crezut SINCER ca este vorba de o gluma.

Daca doresti INTR-ADEVAR sfaturi pertinente pentru rezolvarea problemelor tale,

imi poti scrie pe adresa personala cristian.pop@expertdetailing.ro

Edited by Cristian Pop - Expert Det

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci stimate domn , ....sa intelegem de aici ca sfaturile Dvs nu sunt pertinente , dar le vom obtine doar daca vom trimite mail-ul magic ?

Discutiile despre voma nu sunt intotdeauna placute si nici de interes general.

In plus de asta, pentru a da un sfat care sa fie de ajutor, am nevoie de mult mai multe detalii.

Atat de simplu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca ar fi bine sa ne faci o vizita cu masina,

ca sa putem evalua problema si sa-ti propunem un tratament de urmat.

Nu stiu din ce oras esti, nu stiu de cate ori s-a intamplat si cat de grava ar putea fi chestiunea.

Nu stiu mai nimic concret, iar tu nu vrei sa-mi scrii.

Solutii sunt, iar experienta noastra a demonstrat ca am rezolvat multumitor cele mai multe probleme de acest fel.

Voma nu este o problema foarte grava,

am avut de a face cu inundarea masinilor,

cu mortaciuni, cu carne descompusa in interiorul masinii...

Lucruri mult mai grave pe care le-am rezolvat.

Dar se intampla putin cam ca la doctor,

daca nu imi dai posibilitatea sa evaluam "afectinuea",

daca o categorisesti tu...si ceri o solutie minune,

care sa aibe rezultate instantanee, sansele sunt reduse...

Trebuie sa ai disponibilitatea sa vorbesti sincer cu mine

si sa-mi povestesti ce si cum, altfel... "ne rupem" in replici fara finalitate.

Cu prietenie,

Cristi

P.S.

Daca nu crezi ca merita sa-mi dai detalii,

probabil ca nu-ti doresti cu adevarat o rezolvare...

Voma este un fleac: se elimina sursa (urmele vomei)

si se face un tratament cu Bio-C...

Intreaba-ma ce este acesta din urma si cum functioneaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alo, domnu' de sus de la postul nr. 9, eu mochetele ( covorasele din material textil ) le spal frumos cu peria si detergent ! In caz ca prezinta pete si urme de murdarie mai dificile, le las la inmuiat dupa care le frec cu peria ! Ce produse de curatat, ce una, ce alta ! Ia incearca si tu !

ps: scuze de poluarea topicului !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ai ce să evaluezi. Nu e chiar ca la medic, pot şi eu să-ţi spun care e problema. Sunt pete decolorate pe mochetă, produse de vomă. Mă îndoiesc că faceţi investigaţii de laborator sau paraclinice.

Nu te întreb ce e Bio Carpet, pentru că l-am menţionat înaintea ta iar chestia cu eliminarea sursei e pur-şi-simplu o soluţie teoretică şi utopică: fiu-meu merge cu mine, cu maşina şi i se face rău, având puţin peste doi ani. Cum să elimin chestia asta?!

Oraşul din care sunt e trecut la profil. Nu o să-ţi fac o vizită doar pentru a-mi scoate urmele vechi şi a le înlocui cu altele noi, produse pe drumul de întoarcere. De aici, ajungem şi la concluzia că, de fapt, soluţia de care am nevoie chiar trebuie să fie "minune", cu rezultate instantanee şi, mai mult, aplicabilă rapid şi în mod repetat.

1. Daca nu e chiar ca la medic..., de ce nu rezolvi singur problema?!

2. Nu am sa-ti caut orasul la profil si nici eu n-am sa-ti fac vreo vizita...

3. Gaseste atasate niste materiale despre Bio-C si Vaportek.

(Bio-C este un produs patentat de Vaportek si nu are legatura cu ce ati inteles dvs., dle dr.Catana)

Pentru verificare si mai multe detalii poti vizita www.vaportek.com

Cu prietenie,

Cristi

P.S.

Pentru un om care se presupune ca are o problema si doreste rezolvarea ei,

da-mi voie sa-ti spun ca te porti cu totul ciudat.

Nu stiu de ce crezi ca mi te-as dori drept client....?!

Bio-C - Agenti Organici de De...pdf

Proceduri de utilizare a Bio-C in domeniul auto.pdf

Despre Enzimele Digestive.pdf

Edited by Cristian Pop - Expert Det

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Am citit si eu topicul si respectiv raspunsurile. Dl. Cristian Pop pur si simplu a prezentat niste informatii punct. Utile sau mai putin utile pentru fiecare din noi.

Eu am fost deja de 2 ori la detailing cu masina si va pot spune ca sunt foarte multumit de ce s-a facut si cum s-a facut. Inclusiv faptul ca am scapat de niste zgarieturi de mai mare frumusetea.

Personal consider ca tratamentele interioare si exterioare aplicate masinii merita fiecare banut, in conditiile in care petrecem din ce in ce mai mult timp in masina.

De aceea, cine doreste sa vada ce si cum se munceste, si respectiv banii pe care ii dau il invit cu mine data viitoare cand merg la detailing. Si atunci fiecare poate judeca.

Cine a spus de filmare temporala, a avut o idee foarte buna - poate am sa fac un video cu masina mea sa il postez pe site. Daca se aproba in prealabil de admin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. şi 3. Am rezolvat cu Bio-Carpet.

2. Nu trebuie să cauţi profilul, locaţia e scrisă sub avatar.

Pentru bani.

N-as vrea sa creada cineva ca imi doresc sa fiu ireverentios fata de un posibil client, in general.

DAR ceea ce am spus este perfect explicabil:

- Nu stii cat si ce stiu, cat pot, dar presupui ca nu stiu destul de multe pentru tine/cazul tau.

- Esti convins ca pentru problema ta este nevoie de o solutie "minune", care - in general - nu exista.

- Nu crezi ca te-as putea ajuta, dar esti convins ca - printr-o "pasa" miraculoasa - iti voi scoate bani din buzunar.

- Nu esti dispus sa-ti recunosti/cuantifici problema, dar esti infricosat de posibilele consecinte.

Si-ar putea dori cineva un astfel de "pacient"?!?

Eu nu.

Mai ales ca problemele legate de miros - asa cum sunt detaliate in lucrarea mea originala "Cartea de Detailing" -

sunt unele delicate, uneori.

Pe scurt, mirosul are doua componente: una fizica (materiala) si una psihica (emotionala/subiectiva).

Drept urmare, problema nu se poate rezolva DECAT impreuna cu pacientul...

Cine doreste detalii, imi poate solicita GRATUIT lucrarea pomenita

(care are 77 de pagini si o valoare de 50 de euro)

si pe care am prezentat-o membrilor acestui forum mai demult la adresa

.

Na, ca iar am cazut in pacatul vanzarilor...;)!

Acum, prieteneste vorbind, esti de acord cu mine ca sunt persoane

pe care nu ti le-ai dori clienti/pacienti nici macar pentru "bani"?

In legatura cu "reclama" avem viziuni cu totul diferite si nu as vrea sa o lungesc aici.

Credinta mea este ca reclama autentica

(nu cea cu care ne-a obisnuit, din pacate, media => adica, proasta!)

are rolul de a informa.

Asa cum vanzarile (autentice)

au scopul de a ajuta.

De aici vine analogia cu "pacientii" si "medicii".

Vine de se leaga...

Scuze daca am fost prea serios/pasionat/didactic/"profund"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heimy : pielea se coase f usor cu un ac semirotund de tapiterie si ata sintetica mai groasa ;

treci acul prin gaurile vechi, incearca sa le utilizezi exact ca sa nu rupi pielea facand altele noi,

si nu strangi imediat, ci doar dupa ce ai cusut toata despicatura; strange cusatura moderat si

o sa ai succes sigur, bafta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e nimic filozofic în a spăla o maşină.

Hmmm...!

...poate ca e precum spui...

Nu te voi intreba cu ce te ocupi.

Cu prietenie,

Cristi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now