iulirx

SPIRITUL VOLVO

2 posts in this topic

SPIRITUL VOLVO exista .

nu stiu in ce consta si cum se materializeaza.

simt , pur si simplu ca exista. nu la toti , nu in acelasi fel.

astept pareri de bun simt. de bun simt. da, de bun simt !

ca sa fiti postati pe acest topic trebuie sa-mi trimiteti ceea ce ati vrea sa fie publicat intr-un mesaj personal .

daca consider ca MERITA veti fi publicati.

acest topic este inchis de facto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matrixxx :

"Mi-am dat si imi voi da suflet pentru acest SPIRIT VOLVO !

Mereu am avut libertatea de a alege. Atunci cind am ales Volvo am pus prima caramida din acest Spirit, si prima e cea mai grea de pus...

Mereu vor fi disperari si fringeri de inima, ba ca nu ma asculta cum trebuie masina, ba ca nu pot repara un defect al unui prieten drag (cum a fost atunci cind m-am bagat sub masina lui Iuli, cind ne intorceam de la Cheile Butii...). Insa multumirea de a putea sa ajut oameni la nevoie imi e de ajuns. Niciodata nu am luat un banut de pe urma vreunei interventii. Si asa va ramine in continuare.

De cind am intrat pe acest forum si in aceasta comunitate, au fost nenumarate dati cind am pus mai presus de orice acest Spirit. Am citit randuri si ganduri, bucurii si necazuri, bucurindu-ma sau intristindu-ma la aflarea lor...M-am trezit in toiul nopii de linga sotie si copil pentru a repara masini...certindu-ma cu sotia care, ca multi altii de aici nu inteleg ce dracu e cu Spiritu` asta...

M-am dus mii de km sa intilnesc oameni straini de patria asta, animati de acelasi Spirit - cu bani pe care i-as fi putut cheltui pentru familie, de exemplu. Si inca ma mai duc, convingindu-i chiar si pe altii sa simta Spiritul asta si sa nu puna in balanta banul versus suflet...

Ma doare sa vad cum se pierde ceea ce ne-a unit cindva pe foarte multi si ne uneste acum pe foarte putini...cum se banalizeaza prin definitii ieftine, liantul asta nevazut si nepretuit dintre noi...

Ma bucur insa ca STIU ca mi-am facut prieteni pe viata datorita acestui Spirit !

Ma bucur cind pot ajuta la nevoie un Om care mi-a cerut ajutorul, datorita acestui Spirit !

Ma bucur cind ma intilnesc cu Oameni pe care-i stiu animati de acelasi Spirit !

Pentru toti, voi ramine acelasi Matrixxx, cu bune si rele.

Din praf de stele. "

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.