Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

adispan

Piese originale si aftermarket pentru Volvo

31 posts in this topic

Salutare tuturor si bine v-am gasit :)

Adi este numele meu, forumist pe alta marca (dar inrudita :) ) din 2006

Pana cand site-ul propriu (magazin online de piese) va fi gata, va stau la dispozitie (si) aici, daca aveti nevoie de ... in principiu orice pt masina voastra.

Comercializez exclusiv repere noi, nu SH. Ofer garantie conform legii, precum si factura. Timpii de livrare pot varia de la 2-3 ore (repere aftermarket, uleiuri, accesorii) pana la 4-5 zile (repere originale). De livrarea in Bucuresti ma ocup si personal, in tara expediez cu Posta Romana sau cu curier expres.

Va rog ca atunci cind lansati o cerere de oferta sa specificati si VIN-ul masinii, pentru ca astfel, de cele mai multe ori, piesa se identifica fara echivoc. Daca lasati si alte informatii, gen capacitate cilindrica, tip motor, an fabricatie, model, cu atat mai bine.

Astept sa ma "incercati" :)

Rog un mod sa imi comunice pe privat ce date personale de contact pot atasa fie acestui mesaj, fie sa le trec in semnatura.

Toate cele bune

Adi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare!

Mi-ai putea da, rogu-te, un preţ pentru pompa cu flux dublu pentru spălarea parbrizului, pentru maşina de la profil, seria de şasiu -434224? Dar pentru un Ford Mondeo break, din 2005?

Merci! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze, nu am primit instiintare ca s-a postat in topic (trebuie sa ma mai joc prin setarile contului personal)

Lasa-mi te rog VIN-ul complet la Volvo, ca sa caut pompa respectiva

Pompa de spalare parbriz pt mondeo 1355124 = 220 ron, transportul la Cluj suportat de tine

Merci

Adi

Share this post


Link to post
Share on other sites

YV1SW799242434224

E cea cu dublu flux, pentru Mondeo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu imi este foarte clar la ce te referi cu "dublu flux"; pompa pt mondeo este pt 2 stropitori parbriz + 1 stropitoare luneta

La fel iti trebuie si la VOLVO?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adică este comună pentru parbriz şi lunetă, cum ai descris-o. La fel îmi trebuie şi pentru Volvo. Vezi să fie OEM!

Dă-mi, te rog, şi-un preţ pentru Castrol SLX Professional LongTec 5w-30, A3/B3/B4. Merci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca furnizoru meu de volvo doarme :( sper sa imi raspunda maine

La uleiul CASTROL cerut nu am decat un furnizor, care are niste preturi duble fata de piata, asa ca nici aici nu iti pot face o oferta

scuze, si revin maine cu oferta pt pompa

Share this post


Link to post
Share on other sites

s-a trezit furnizorul

pompa spalator parbriz originala = 337 ron

merci

Adi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi-ai putea spune care e producătorul pompei originale, de fapt, nu de alta, dar vezi şi tu ce zice aici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand m-ai intrebat de aceeasi piesa pt Mondeo, m-am gandit ca poate fi vorba de una din multele piese comune ford/volvo. Insa raspunsul la intrebare este: nu am nicio certitudine ca pompa de pe volvo e aceeasi cu cea de pe ford. Am un amic in bucuresti care a comandat un tub pt joja unui V50 pe cod de ford, vom vedea daca se potriveste :)

Toate cele bune

Adi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am eu certitudinea asta, pentru că am înlocuit-o cu o pompă provenită din dezmembrarea unui Mondeo 2005. Pe cea "originală", adică cea defectă, scria "FoMoCo 1S71 17K624 FD T655C".

Mulţumesc pentru efort!

Când ai un preţ pentru uleiul de mai sus, dă-mi de ştire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze, nu am raspuns pentru ca am fost la zilele clubford, si apoi in concediu. Bina ca ai rezolvat cu pompa. Cei cu uleiurile tot preturi aiurea au.

Toate cele bune

Adi

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut

imi poti spune si mie un pret pt o caseta directie pt un s80 din 2000 ,motor D5252T , cmc 2461 , kW 103 seire sasiu YV1TS7202Y1075483

Ms

Share this post


Link to post
Share on other sites

sal nu stiu exact si nu vreau sa vb aiurea

salut tibanu; directia e servotronic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut

- caseta noua, originala = 5000 ron, cu piesa veche la schimb (se pare ca nu e cu servotronic)

- revin maine cu oferta aftermarket, furnizorii au terminat programul azi

via wikipedia: Servotronic offers true speed-dependent power steering, in which the amount of servo assist depends on road speed, and thus provides even more comfort for the driver. The amount of power assist is greatest at low speeds, for example when parking the car. The greater assist makes it easier to maneuver the car. At higher speeds, an electronic sensing system gradually reduces the level of power assist. In this way, the driver can control the car even more precisely than with conventional power steering. Servotronic is used by a number of automakers, including Audi, General Motors, BMW, Volkswagen, Volvo, SEAT and Porsche. Servotronic is a trademark of AM General Corp

... deci un fel de "se intareste directia la viteze mari" ca sa il citez pe furnizoru meu de aftermarket

simti ca se intareste?

merci :)

Adi

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu se intaresteste nimica e fara servo tronic

multumesc si astept oferta de la furnizorii

Share this post


Link to post
Share on other sites

@adispan: directia asistata electric este DOAR la S60-S80 dupa 2004.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Midnight Caller: multumesc pt ajutor :) ; VIDA nu a vrut sa se instaleze pe calculatorul meu, asa ca lucrez nitel "in orb"

@ tibanu: furnizoru de casete aftermarket nu are caseta, din pacate

multumesc

Adi

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut tibane, am revenit

caseta directie noua, originala = 4400 ron, la care se adauga 1935 ron cautiune; deci total de plata 6335 din care restitui 1935 ron daca imi dai piesa veche

merci

adi

nu se intaresteste nimica e fara servo tronic

multumesc si astept oferta de la furnizorii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma intereseaza un furtun de la intercooler, cod 30621587, pentru Volvo S40, 1.9D, 2003, cod motor D4192T3, 85kW. Pret...

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut pc; la "prima strigare" furtunul costa 260 ron; sper sa primesc maine un raspuns si de la alt furnizor

multumesc

Adi

Share this post


Link to post
Share on other sites

mda, si de la alt furnizor tot pe pretul asta cad

toate bune

Adi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci...

O sa caut si pe la dezmembrari. Probabil ca se potriveste si ceva de la Renault [fiind motor Renault].

Share this post


Link to post
Share on other sites