sdcristian

salut

7 posts in this topic

Salutare tuturor. Sunt un nou membru al forumului, cam de cand am devenit proprietar de Volvo S80/2002. A fost o achizitie cu noroc si sunt f multumit de ea. Are desigur si cateva hibe pe care sper sa i le tolerez... consumul si impozitul :blink:

Edited by sdcristian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit!

S80 d5?:rolleyes:

Spor la km

ps: mai multe detalii despre masina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit!

Impozit si asigurare inteleg, dar consumul..??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare tuturor...si bine v-am regasit pe cei mai vechi pe forum.

Spun regasit, pentru ca acum 3-4 ani, ca posesor de V40 am "beneficiat" de experiente impartasite in cadrul forumului.;)

Din pacate, contul a fost "sters" pentru "neutilizare" si masina "stearsa" din fata blocului de catre societatea de leasing :(

Dar, back in business :D

Acum 2 saptamani am achizitionat una bucata exemplar S60 D5 din 2002 de 163 hp.Masina este o bijuterie foarte bine intretinuta, si m-a cucerit de cum m-am suit prima oara in dreptul volanului.Din acel moment aveau sa treaca sase luni pana am reusit acum doua sapt sa o aduc in parcare, dar asta e alta poveste.

Ca dotari...mai bine zic ce nu are ca sa nu le insir ca intr-un anunt de vanzare :)....nu are xenon, spalator faruri, senzori ploaie si lumini, si nu e piele integral...ci semi.

Pretul a fost de 6.400 eur si gasesc ca fiind un pret corect.Kilometri zice ca 150.000, dar am ceva suspiciuni.Istoric: un proprietar in Italia, din 2008 unul in Romania, care sustine ca a rulat cam 15-20.000, din care un drum in Italia.

Dat fiind faptul ca are ceva "primaveri" sunt niste aspecte pe care le-am acceptat la momentul achizitiile si altele pe care le-am descoperit in aceste doua saptamani.Acestea sunt de natura mecanica, electrica si navigatie.Unele dintre ele cred ca suntconexe si as vrea sa le prezit intr-un singur topic.Un sfat?

Stima

post-2752-0-82112500-1307568729_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut si bine ati re-venit :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now