MarianBr

motoras stropitori parbriz

6 posts in this topic

salut....nu functioneaza motorasul stropitorilor de parbriz...in afara de sigurante mai trebuie verificata instalatia electrica undeva???dak e defect il scot dand jos roata dreapta fata si dupa ce scot aparatorile de plastic???

multumesc....

Edited by Danyx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Am patit-o si eu. La mine era mufa murdara si nu mai facea contact (mufa prin care se alimenteaza motorasul). S-a rezolvat cu spray contact. Eu am scos motorasul pe dedesubt. E ceva munca, eu cel putin am reparat-o iarna la - ceva grade. Tu incearca prima data sa deconectezi mufa si sa o cureti cu spray contact. Daca nu se rezolva asa scoate motorasul si conecteaza-l la baterie. Daca functioneaza inseamna ca ai o intrerupere pe cabluri

Share this post


Link to post
Share on other sites

ms de informatie...motorasul era stricat...am pus unul de Espero ca sunt la fel...doar mufele nu s-au potrivit da am rezolvat-o....bafta

APP: esti din BC? eu din Onesti am luat s40-u meu acum 3 sapt......bafta

Share this post


Link to post
Share on other sites

ms de informatie...motorasul era stricat...am pus unul de Espero ca sunt la fel...doar mufele nu s-au potrivit da am rezolvat-o....bafta

Cum ai facut adaptarea de mufa ? As avea si eu nevoie de un motoras si nu il gasesc deloc decat pe original (nou) si nu imi permit momentan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Banuiesc ca a taiat mufa veche si/sau s-a legat de fire cu mufa motorasului respectiv ;D;D;D

Cum ai facut adaptarea de mufa ? As avea si eu nevoie de un motoras si nu il gasesc deloc decat pe original (nou) si nu imi permit momentan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

exact....i-am taiat firele si i-am pus mufa care merge la motorasul de Espero......scoate mai bn motorasul de acolo k se scoate f usor....si cu el in mana cauti pe la dezmembrari sau p la prieteni ca sunt asemanatoare la multe masini....eu mai am unul de pe un volvo din '88 si e la fel....;)...am auzit si eu ca e vreo 3 mil unul nou de volvo..asa e???????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now