Sign in to follow this  
Followers 0
adrian constantin

volvos60

3 posts in this topic

salutare vreau sa cumpar un volvo s60 t5 di 2001 cu 235000 km la bord si vroiam sa va acult arerile pt ca imi fac griji in legatura cu cutia de viteze pt ca este automata si miii sa nu ma lase dua aia am mers cu ia si merge perfect va multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca a fost ingrijita si s-a schimbat uleiul la timp cu ulei original obligatoriu nu o sa ai probleme, din cate stiu cutiile de pe S60 nu prea pica, dar nu sunt sigur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am un S60, 2.0T din 2004 cu 186.000 la bord si vede numa sportive :D adica treapta 3-4 mai mult .

Cutiile sunt superbe la Volvo, sa iti verifici uleiul tot timpu, ( joja galbena, sub cea de la uleiu de motor ), nu e bine sa fie prea mult e o marja de maxim 0,2 ce o accepta si sa nu iti curga.

O sa te distrezi de minune cu automata :) la drum lung poti sa adormi ( da nu ii pont :P ) ca o lasi pe croaziera si nu mai ai ce face ca nu trebuie accelerat, iar in oras nu schimbi atata vitezele.

p.s. ai kick-down? ( apesi acceleratia pana la un punct, se intareste iar apoi mai poti apasa putin .. daca da... ala e sport-ul cum ar veni :P cu kickdown si treapta 3 imi schimba cam pe la 7.500->8000 :P )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0