Guest bolo_vik

merita achizitionata un volvo s40 modelu

11 posts in this topic

buna la toata lumea  mar interesa sa achizitionez si eu un volvo s40 si merita achizitia  sau ce masini imi recomandati ce marci va multumesc cu stima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut !

Avand in vedere ca te afli pe un forum al impatimitilor marcii Volvo, chiar crezi ca ti se va recomanda alta marca ?

Eu am V40 din 2000, si sunt extrem de multumit de ea. Aceleasi lucruri ti le vor spune si 90% cel putin din cei de pe aceasta comunitate on-line. Daca vrei intr-adevar niste raspunsuri legate de Volvo, ti le vom oferi. Alte marci nu sunt pasiunea noastra  :whip:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai inteleg dar am vazut pe forum am citit unele msj si un pasionat de volvo au zis ca nu sunt multumit de noul model s40 si dasta ziceam a zis ca de cand a luat fordu 50% au inceput sa se strice asa ca am o intrebare ca piese ca manopera sunt scumpi ?ms pt raspuns ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ai rabdare sa cauti pe internet ai sa constati ca gasesti cazuri de oameni nemultumiti de orice marca si model de masina.

Eventual poti incerca sa gasesti statistici legate de fiabilitate care te pot ajuta sa iei o decizie.

E total gresit sa iti influenteze decizia nemultumirea unui singur "pasionat de volvo".

Uite daca doresti eu pot sa-ti spun ca am S40 modelul nou de 8 luni si nu am avut nici o problema.

Inseamna asta ceva? Un pic de noroc de-al meu poate si restul fiabilitate VOLVO.

Cum vrei s-o iei. ;) In final eu mi-am luat masina la volanul careia m-am simtit eu insumi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am eu un Volvo S40 de vanzare

buna la toata lumea  mar interesa sa achizitionez si eu un volvo s40 si merita achizitia  sau ce masini imi recomandati ce marci va multumesc cu stima

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai inteleg dar am vazut pe forum am citit unele msj si un pasionat de volvo au zis ca nu sunt multumit de noul model s40 si dasta ziceam a zis ca de cand a luat fordu 50% au inceput sa se strice asa ca am o intrebare ca piese ca manopera sunt scumpi ?ms pt raspuns ;D

Am un prieten care este nemultumit de un cls amg ...cica consuma mult si il costa mult reviziile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volvo sta f bine la capitolul fiabilitate si securitate.

Totusi, daca te preocupa securitatea si iti doresti o masina pentru familie sau... pentru sotie :) , iti recomand sa te orientezi la un model cu anul de fabricatie 2004+ , 2005+ mai exact. Nu ca restul ar fi rele dar standardele de securitate au crescut f mult in ultimii ani; poti avea o surpriza neplacuta chiar in cazul unei coliziuni nu f grave cu un turism de clasa mica-medie fabricat in ultimii 2-3 ani.

Comparatia cu modele gen: Ford, Renault, Skoda, etc este neptrivita. Volvo se adreseaza altui tip de clienti, e ca si cum ai comparao motocicleta Yamaha din seria R, cu un Harley Davidson...

Te sfatuiesc sa faci un drive test, daca iti place, bine, daca nu, iar bine  ;)

Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

prietene cine a condus odata volvo,nu-l va vinde ,doar in cazul in care isi va cumpara altul mai nou.intelegi?volvo este o marca adresata unui anumit segment de piata.este adresata acelora care iubesc viata si tin la ea.daca doresti siguranta,confort,eleganta alegi volvo.daca doresti 500cp,fitze,super-viteze si manele la maxim atunci te sfatuiesc sa alegi orice altceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am un prieten care este nemultumit de un cls amg ...cica consuma mult si il costa mult reviziile.

Chestia cu prietenul si cls amg trebuie sa fie gluma secolului. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sora mea si-a luat ieri un S40 - 2006 frumos, negru ... De cand m-am urcat prima oara in el m-am indragostit de masina aia ... Cred ca imi vand si eu golfu si imi iau un Volvo ... Are tot ce vrei masinuta aia ... Design, confort, consum mic(1.6 TD) si putere acceptabila la 110 CP...

Share this post


Link to post
Share on other sites

S60-ul meu e din 2001 si a rezistat foarte bine la impactul din spate la peste 100 km/h. Nu am patit nimic nici eu nici pasagerii. Si surpriza... nici cel care m-a lovit, deoarece masina a preluat impactul, deformanduse in spate, a absorbit practic socul, salvandu-l pe inconstient. Volvo for life. Si... desi e lovita... mai merg inca cu ea. In curand imi voi lua un alt S60.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now