780-ul

Lectia

12 posts in this topic

  Sarbatori Fericite la toti Volvistii!!!  Vreau sa va spun ca i-am dat clasa unui guster cu o astra H .Tancul meu l-am tras pana la 180,iar ala cughimpele nu m-a facut .La 180 km/h n-am mai calcat-o pt ca pana acolo cursa a fost lectie pt el.A venit lansat pe la vreo 100,am apasat,a apasat 120-130-140-150-160-180.daca mai dadeam ajungem sigur la 200 ,sincer nu m-a mai tinut.Eu am avut un accident cu un a8 si a iesit dauna totala,asa ca...

    Ideea e ca imi plac masinile,tancurile,nu cartoanele sau ghimpii; Aveo,lacetti,geely,panda..etc

    Am mai fost fericitul posesor al unui Mercedes W 126 3000cmc benzina.Cu barca aceea am facut de cacao un Golf 4 ( W imi este cea mai antipatica marca de masina,n-am avut si nici n-o sa cumpar vreodata)  E,cu w 126 am mers 200 si golful nu m-a facut,l-am last sa intre in depasire dupa care ...kick-down.A venit in urma mea pana la vreo 180 dar apoi a ramas.In concluzie nu stiu ce-as alege mercedes 20 de ani sau Volvo.Pt moment sunt posesorul unui 780

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aveai dubii? ???

Sotul meu are un Golf 4 si stie din prima zi ca nu are sanse in fata batranului meu 940. A avut curaj sa recunoasca din prima clipa.

:dontknow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te rog sa ma scuzi pentru ceea ce voi spune si n-o lua ca pe ceva personal.

Sper sa nu ma intalnesc niciodata cu tine pe sosele. De asemenea sa stii ca in momentul in care se intalnesc doi oameni cu mentalitatea asta pe sosea riscul unui accident este mare.

Soseaua este pentru a ajunge din punctul A in punctul B. Pentru competitie exista locuri special amenajate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca vrei sa mori intre fiare contorsionate mai fa cateva teste din astea si poate iti reuseste vreunul.... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Aline, Aline, tu ai si un filmulet cu masinuta ta care merge cam tare sincer... Hai macar noi care am facut deja destule prostioare sa nu fim lupi moralisti... ce zici ? ;)

    PS: Si eu m-am "tras" asta-seara cu un Kia CE'ED de 1.4 109HP si l-am lasat la 4 masini in spate de la 0 la 140, eu avand 1.6 tot de 109HP. Stiu ca nu e bine, dar a fost singura liniuta din viata mea si sper sa ramana ultima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E o diferenta intre a accelera cand esti singur pe drum si a provoca alt participant la trafic.....Cred ca esti de acord ca asa e.... Vineri aveam 120 pe un drum unde eram cam singur...La un moment dat m-a depasit unul cu o Dacie 1300, pe dreapta. ALA e KAMIKAZE! Si stii ce am facut????? Am franat....Ce castig ca-l provoc si dupa aia il am pe constiinta???? Hai sa fim maturi si sa lasam fitzele astea de BMW CLUB..... Tuturor ne place viteza, dar vorba lui electroelef....in alta parte....nu pe drumurile publice..... Poate tu ai experienta, dar ala face o greseala fatala.....Fa un mic exercitiu de imaginatie si incearca sa vezi cum te simti daca se intampla sa moara pentru ca tu l-ai provocat????

Crezi ca la 20-25 de ani nu aveam si eu viteza in cap???? Bine ca mi-am revenit si va dau un sfat din suflet, nu are nici un sens sa-ti prinzi mintea cu fiarele....CA NU VEI CASTIGA NICIODATA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ca mi-am revenit si va dau un sfat din suflet, nu are nici un sens sa-ti prinzi mintea cu fiarele....CA NU VEI CASTIGA NICIODATA!

Intr-adevar!!! Si diferenta intre "sunt sofer meserias" si catastrofa e de o fractiune de secunda si de cativa centimetri. N-ar fi problema daca ne-am juca doar cu vietile noastre..........

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Am ramas placut surprins de rasp. pe care le-am primit,se vede ca sunteti oameni in toata firea si cu o gandire matura,ajung la concluzia ca eu ar trebui sa ma schimb.Sper sa nu ma blamati ,vreau sa ma intelegeti.Eu o cataloghez drept un drog,mania mea.

    Chiar daca in luna februarie am facut dauna totala unui a8 si am scapat fara nici o zgarietura,nu ma linistesc.Inainte de...LECTIA ,se facea ca am fost fericitul posesor al unui Mercedes w 124 3000cmc motorina.(eu intru pe forum pt discutii opinii,nu vreau sa va plictisesc) In una din seri cand ma plimbam cu masina W 124 ,pt ca e marea mea pasiune sa ma plimb cu masina,niste pusti cu un Volkswagen Golf 3 la semafor alaturi de mine.Eu nu sunt fan W dar ma uitam ca era la linie culoare buna,capace originale arata bine,ce-i drept.Pana aici totul ok numai ca in masina erau doi pusti si doua gagici.Pustii au crezut ca vor sa le fur femeile,asa ca dupa semafor da-i da-i ,cand pe dr cand pe stg vroiau sa ma faca.La fel ca in LECTIA am tras pana la 110 la iesirea din Tg Mures.

    Pct-ul culminant e in mom in care ei au trecut pe stg unde e refugiul pt intrare la Metro si nu au facut stg a crezut ca ma face pe stg sau ontrasens.Ghinion au dat in bordura ceea cu 100-110 s-au dat pe doua roti partea dr apoi balans au trecut pe rotile din stg si au intrat intr-o statie de gaz

    Toata scena asta an vazut-o in retovizoare am incetinit si intors sa vad ce au patit.masina era in flacari,am sunat la 112 si deja fusese trimis un echipaj.

    Pe de o parte ii compatimesc pe de alta nu.Au scapat usor unul cu piciorul rupt si o fata cu mana rupta,au iesit inainte sa ia foc,masina insa s-a topit,arsa 80 %.orgoliul din mine im spuneca nici cand un W nu va merge in fata unui Mercedes,dar in acelasi timp stiu ca mi se putea intampla mie.

    Concluzia este;sunt rautacios sau....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiarele se mai repara, oamenii insa nu....Aici e diferenta de impact....Asa cum am scris anterior ala cu Dacia m-a depasit si nu am mai zis....dar a intrat in sensul giratoriu cu ea...A scapat teafar dar Dacia era praf ..... roti rupte...indoita toata.... Si pentru ce? Eu nici macar nu l-am provocat....Am franat cand am vazut ca e destul de tembel sa depaseasca o masina din 2002.Recunosc ca am avut o satisfactie cand i-am spus: "Te omoara tactu` mah, ca i-ai belit masina.....". Iti recomand sa te uiti si la sectiunea noastra din forum "Viteza ucide"....sa vezi ce consecinte tragice are viteza....sau neatentia....

Share this post


Link to post
Share on other sites

haideti mai baieti ....

care n-a facut figura asta unuia cu o masina la "moda" minte!

eee ca nu mai faceti e altceva ... ;)

si eu am invatat minte multe si pe multi cu "batranica" mea ...

... dar nu mai fac ... imi place sa conduc linistit si relaxat in tancul meu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da intr-adevar am vazut pozele alea de pe la sect Viteza ucide

crunnnnnnte rau rau de tot.Eu ma laud ca sunt u omn tare am faost si la morga am lucrat pe cadavre dar alea rupte si taiate erau.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am o mare boala pe cei care, atunci cind trebuie sa o calce-au soseaua libera -ei merg incet, iar cind trebuie sa mearga incet (prin oras, etc) atunci sint zmei... :violent1:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now