Sign in to follow this  
Followers 0
daridan

NU SE MAI DESCHIDE PORBAGAJUL

4 posts in this topic

SALUT,DE O SAPTAMANA NU M-I SE MAI DESCHIDE PORBAGAJUL CAND DESCHID MASINA,MERGE DOAR CU CHEIA,

DE LA CE POATE FI???

SALUT|||

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dai un search pe forum si cu siguranta gasesti raspunsulwink.gif

Si te rugam nu mai ''tipa'' la noi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dai un search pe forum si cu siguranta gasesti raspunsulwink.gif

Si te rugam nu mai ''tipa'' la noi!

nu "tip"smile.gif

Am cautat dar nu am gasit nimic!hiding.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

era din cauza motorasului de deschidere/inchidere.rezulta ca acesta vine lipit si nu se poate deschide.in fine eu l-am desfacut cu o surubelnita dreapta si rezultatul a fost ca era o rotita de plastic care are in mijloc o spirala(ca un burghiu)care impinge si readuce(inchide/deschide)incuietoarea.aceasta spirala era rupta si automat nu mai avea sum sa faca deschiderea.

SOLUTIA!!!!

AM DAT O GAURA CU UN BURGHIU FFMIC IN MIJLOCOL ROTILEI SI AL SPIRALEI.in aceasta gaura am pus superglue atat in gaura rotitei cat si a spiralei dupa care am bagat un cui pt a obtine marimea originala a piesei.locul ramas gol intre spirala si rotita l-am umplut cu un lipici din doua soluti si l-am lasat 2 ore sa se intareasca cat de cat.apoi am luat un pic de smirghel si am slefuit lipituta pana a ajuns la marimea spiralei dupa care am luat o panza de bomfaier si cu grije am facut santurile spiralei.

P.S. NU STIU CAT O SA REZISTE DAR DEOCAMDATA IMI FUNCTIONEAZA.PANA O SA SCHIMB MOTORASUL NU CRED CA O SA AM PROBLEME !

SPER SA LE FIE DE AJUTOR SI ALTORA CARE NU LE MERGE DESCHODEREA PORBAGAJULUI.MACAR CAUZA DACA NU O SA-L REPARE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0