daridan

INDICATOR DE VITEZA BLOCAT

7 posts in this topic

SALUT!!!

DE CAND AM LUAT MASINA NU IMI MERGE ACUL INDICATOR DE VITEZA(KM/H).E BLOCAT LA 140 CATEODATA SCADE LA 20 DAR CAND TREC O DENIVELARE CEVA URCA LA LOC.

ARE CINEVA IDEE DC?

MULTUMESC!

Share this post


Link to post
Share on other sites

De cand ai masina? Iti apare vreun martor in bord?

Share this post


Link to post
Share on other sites

NU TOATE BECURILE SUNT STINSE

TOTUL MERGE NORMAL ATAT CA NU MERGE ACUL

Daridan, te rugam sa tastezi cu litere mici . Acest scris pe care il practici este foarte obositor .

Multumesc

Edited by Danyx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acul de la indicatorul de viteze este "miscat" de senzorul ABS de la roata dreapta-fata, dar ar fi trebuit sa.ti apara in bord martorul ABS, astfel acul ramane blocat si nu mai inregistreza nici km parcursi. Ori decuplezi senzorul, apoi te plimbi cativa km sa vezi ce reactie are ori ai o problema chiar in interiorul bordului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acul de la indicatorul de viteze este "miscat" de senzorul ABS de la roata dreapta-fata, dar ar fi trebuit sa.ti apara in bord martorul ABS, astfel acul ramane blocat si nu mai inregistreza nici km parcursi. Ori decuplezi senzorul, apoi te plimbi cativa km sa vezi ce reactie are ori ai o problema chiar in interiorul bordului.

Pai si senzorul unde este?In spatele discului?Te rog frumos daca poti macar sa imi spui cum asta sa stiu macar dupa ce sa ma uit.

Multumesc!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca dai roata jos, in spatele discului vei gasi un singur cablu, gros cam cat cel coaxial de tv, lung de aprox. 40-50 cm. Este cuplat dupa disc si undeva sub aripa... n.ai cum sa.l ratezi. Este foarte simplu de demontat si de montat la loc.

PS

La capatul de sub aripa are o mufa ca cea de la alimentarea PC.ului.

Edited by seba33

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca dai roata jos, in spatele discului vei gasi un singur cablu, gros cam cat cel coaxial de tv, lung de aprox. 40-50 cm. Este cuplat dupa disc si undeva sub aripa... n.ai cum sa.l ratezi. Este foarte simplu de demontat si de montat la loc.

PS

La capatul de sub aripa are o mufa ca cea de la alimentarea PC.ului.

ok! O sa vad ce pot face si o sa-ti zic.

Mersi frumos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now