asashy

soc la cutia automata

6 posts in this topic

Sigur o sa va saturati de :confused2: mine...O nedumerire la volvo s80 2435 benzina an 2001, cutie automata:de cand am achizitionat masina am observat ca uneori in mers la o viteza mai mica masina se accelereaza singura insotita de un soc. Am crezut prima oara ca las turatia sub 1500 si poate de aceea...ma urc la volan si dau o tura fiind atent la turometru...nimic...sub 1500...la 1700 acelasi soc si turometru zboara la 2300-2500. Ma gandesc :evil5: si zic: Poate nu accelerez eu destul si masina(fiind mai desteapta ca mine), se accelereaza singura,deoarece nu are suficienta forta!?!? Si fiind un volvo de aproape 2 tone,fac eu prostii! Am observat zilele trecute ca la viteze peste 80 km pe ora nu se mai intampla nimic. Acum intrebarea mea este:nu accelerez cat trebuie sau masina asta nu stie sa mearga la 20, 30 km la ora? Cel mai neplacut este atunci cand dau de un radar...nu pot sa merg incet, ca o ia cu soc apoi!

Un sfat va rog!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmmm...pai nu e activat cand merge cu socuri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Socurile astea le ai la fiecare trecere/schimbare a treptelor de viteza sau doar la schimbarea uneia anume? Dupa 80km/ora (turat normal) nu mai face deoarece este in ultima treapta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu sunt socuri la schimbarea treptelor ci doar atunci cand merg cu viteza mica...sa se tureze singura? :confused2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuie sa gasesti pe cineva cu un tester bun (ai grija ce tester pui pe ea, sa nu dai de alte necazuri!). Era bun BogdanG, Detonatorul, dar esti cam departe de ei! Vezi pe site cine e mai aproape de tine. Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now