alexandrubog

Nesimtire maxima la serviceul numit "la service"

35 posts in this topic

@Roberto nu difera cu nimic montajul amortizoarelor nivomat de cele clasice,deci n-ar trebui sa coste mai mult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt ca la o masina mai veche exista riscuri mai mari decat la o masina noua, pur si simplu vrei sa desfaci un surub si se rupe, ce faci atunci ?

Este o piata libera si nu sunt deacord cu astfel de apelative, cui nu-i convina sa nu apeleze dar nu sa arunce cu noroi.

Mariane eu ti-am zis ca Volvo nu e VAG, tu nu si nu, BATMAN, BATMAN :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca domnul Packard cu seat leon-ul e patronul service-ului "la service" atunci nu am decat cuvinte de lauda!!

Acum cateva saptamani mi-a ridicat masina pe elevator, am completat cu aditiv pt FAP, dar nu a putut face regenerarea si nu mi-a luat nici un ban!!!

Daca nu e el...atunci ignorati-mi mesajul

Edited by Roskat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exact el este :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta esté romania cand iti cere cineva mai multi bani decat vrei tú sa platesti primul lucru care iti vine in minte "vrea sa ma fure" . Apreciez gestul domnului Packard ca a intrat in forumul nostru ca sa dea explicati de cum au decurs lucrurile ,daca nu era un baiat legal nu se interesa ca un client a plecat nemultumit de la atelierul lui . Bafta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana una alta va invit la noi sa va verificati gratuit masinile inainte de iarna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca domnul Packard cu seat leon-ul e patronul service-ului "la service" atunci nu am decat cuvinte de lauda!!

Acum cateva saptamani mi-a ridicat masina pe elevator, am completat cu aditiv pt FAP, dar nu a putut face regenerarea si nu mi-a luat nici un ban!!!

Daca nu e el...atunci ignorati-mi mesajul

El este, si din punctul meu de vedere merita tot respectul. Nu stiu ce probleme au altii sau daca doar incearca sa il discrediteze, dar cert e ca pe mine m-a castigat de client. Am avut probleme cu masina ieri si desii programul era pina la ora 21 va asigur si pot oferi dovezi ca a stat in service pina la ora 01 noaptea in incercarea de a rezolva problema urgenta pe care o aveam. Din fericire sau nu masina nu a putut fi terminata azi-noapte deoarece la cei cativa anisori ai ei s-a intmaplat ca niste suruburi si filete sa cedeze fizic (cu tot cu degripantul dat si lasat sa actioneze). Am lasat masina peste noapte iar pina in ora 12 azi era deja gata cu toate piesele noi pe ea. Merge de nu se poate. Si ca sa intelegeti caracterul omului va mai zic ceva: aveam nevoie urgent in aceasta dimineata de o masina. Parintii mei stau in berceni, iar Domnul Marian nu m-a lasat la 1 noaptea sa plec cu un taxi ca sa dau bani, ci m-a dus el personal din regie pina in Berceni ca sa iau masina de la ai mei. Consider ca pretul final a fost un pret mai mult decat corect si multe din comentariile de mai sus nu isi au rostul.

Multumesc mult Marian

Sandrino

Edited by wam
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maine voi verifica eu acest service si voi veni cu feedback daca a fost ok sau nu. Sunt circumspect deja avand in vedere activitatea lor pe forum, au disparut de ceva vreme, dar hai, sunt aproape de serviciul meu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun, mare feedback nu am de dat. Am avut niste necazuri in concediu cu masina, mi-a consumat ulei si a avut doua momente in 3000 de km in care a mers aiurea, parca in 3 pistoane, asemanator cu atunci cand am avut probleme cu o bobina de inductie. Oamenii au pus masina pe tester, n-a iesit nimic si au zis ca trebuie mers mai departe, demontat motor, verificat supape, simeringuri, eventual chiulasa, ca probabil pierde compresie si se scurge ulei in motor. Un deviz estimativ a fost 2500 de lei, iar eu n-am banii astia acum, deci mai astept si sa vad daca fac operatiunea tot la ei.

Per total amabili, am lasat masina la ei la 10 si m-au sunat pe la 1. Facut fisa de intrare, destul de profi. Toata povestea plus schimbat filtrul de benzina (cu filtrul meu) o suta de lei. Mare lucru n-am de zis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai frate ca pana ajungi sa desfaci motorul .. trebuie sa-i iei compresia :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now