Sign in to follow this  
Followers 0
mao

V50 pe post de piscina

3 posts in this topic

Dupa cum spuneam si in titlul topicului, al nevestei mele v50 s-a transformat in piscina. Tot gaseam presul din dreapta fata ud. Ma gandeam ca nevastamea varsa din greseala apa sau ceva de genul. Pana acu intr-o zi cand a plouat f tare. Era presul plin de apa. Il iau jos si surpriza: mocheta era in balta. Am desfacut toata mocheta inclusiv din spate si fata dreapta. Curgea apa din ea ca si la robinet. Nu exagerez, dar cred ca au fost cel putin 4 galeti de apa. Sursa? Trapa are doua furtune de scurgere prin stalpii din fata pe langa parbriz. Cel din dreapta era iesit afara chiar de jos din bord. Pe acolo intra apa cat vroia. L-am lipit bine cu POXIPOL si acu nu mai curge, dar bine ca am prins vreme buna sa se usuce mocheta :smile:))

Atasez o poza:

post-290-0-51804900-1313742651_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai desfundat gaurile de scurgere? Furtunul nu iese de nebun ci numai cand se infunda scurgerile, apa ramane pe furtun si din cauza greutatii iese din gaura .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai inainte sa-l lipesc am bagat compresorul si am suflat bine furtunul. L-am verificat f bine, inclusiv pe cel din partea stanga, pt ca nu mai vreau sa trec prin asta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0