Dellmarko

Nu imi arata consumul....

30 posts in this topic

Asa este...e cam grea pentru 1.6D dar se misca destul de bine..adica e legata, are un pic de demaraj daca ma dau la ea. In mod clar nu e masina pentru un condus sportiv dar cum ziceam nu ma plang.

Sper intr-o activitate cat mai indelungata pe volvo-club si multi km in noua mea masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se poate rezolva problema consumului, costa 450E softul la Volvo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic ca de aia 450E sa bagi motorina si sa-i faci consumul la pompa.

Nu e chiar mare chestie sa-ti spuna cat consuma si nu stiu daca merita atatia bani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

clar nu dau 450E si oricum m-am obisnuit cu ea asa, ba chiar as putea sa adaug ca sunt foarte multumit de ea. Am fost la un drum pana la chisinau si la ce drumuri au oamenii aia pe acolo as putea sa spun ca se comporta impecabil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am si eu aceeasi problema, nu am trip computer. Mai mult ma interesa pentru consumul instant sa-mi dau seama cand isi face regenerare masina pt DPF. Am cerut un pret la Primus... mi-au dat linkul asta

http://accessories.v...ment/VCC-449116 + un pret!

...

...

ACEST PRET 3102 RON dintre care 3000 (Valoare piese). Aveam impresia ca e undeva la 10-11 mil, si atunci mi se parea destul de mult. Sunt curios, de ce chestia asta se poate face doar la reprezentanta ?

Aici http://www.volvopartswebstore.com/products/Trip-Computer-Installation-Kit-The-trip-computer-is-quick-and-easy-to-fit-It-consists-of-a-complete-kit-including-turn-signal-stalk-and-installation-i/1171791/8637377.html il vad la 60 de USD, deci in Europa sa zicem ca e 60 euro.

Stiu ca, ceva imi scapa... :confused1: :confused1:

Edited by flaviuscristea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now