cristian

montaj bare trasversale v50

5 posts in this topic

salut de recent am cumparat bare trasvesrsale pentru v50 -meu (originale volvo)dar am un dubiu la montaj post-1079-0-15182900-1315058045_thumb.jppost-1079-0-87152500-1315058130_thumb.jp dupa cum vedeti au o parte mai lata si una mai ingusta si nu stiu cum vin puse....... in orice sens le-as pune 'pe masina vin perfect dar nu stiu care e partea buna,,mersi anticipat

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.volvocars...24-874b330fb9f0

In filmuletul asta se vad de cateva ori barele. Mie mi se pare ca e cu partea ingusta in fata, (cel putin aia din fata asa e 100%, la aia din spate e mai greu de zis). Dar mai arunca si tu o privire...

Edited by Behu

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.volvocars...24-874b330fb9f0

In filmuletul asta se vad de cateva ori barele. Mie mi se pare ca e cu partea ingusta in fata, (cel putin aia din fata asa e 100%, la aia din spate e mai greu de zis). Dar mai arunca si tu o privire...

mersi am sa mai caut ....barele au fost montate inainte sa le cumpar pe un xc90 daca cineva le are montate deja si poate sa ma ajute !!!!! :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nu ai isemne back/front si left/right, si spui ca vin perfect in ambele directii probabil nu au o directie anume de montaj. Barele mele transversale (S70- originale VOLVO) au insemn fata/spate si stanga/dreapta! VOLVO este leader in safety si nu ar lasa un astfel de montaj la latitudinea utilizatorului... ...cred eu !!!!

Edited by DragosGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

stiu bara care vine in fata e un pic mai lunga decat aia care vine pe spate,,,, numai k pot sa o pun cu partea mai lata in fata sau o intorc si partea lata ramane catre spate in poza 2 se vede,,,in manualul cu instructiuni de montaj nu specifika nimik zice doar k aia mai lunga vine in fata si aia mai scurta pe spate,,poate vad una pe strada cu ele montate :confused2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now