cata_linux

iMIV(iPOD) pentru hu1205

14 posts in this topic

Daca afli sa-mi spui si mie.Eu am un hu 655

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zau ca nu inteleg intrebarea.

Sunt oameni care au IMIV in RO, eu sunt unul din ei, merge si pe HU-1205 .

Daca exista o metoda mai ieftina ca sa ce ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, felicitari. Stiu ca merge si pe HU-1205 (http://www.imiv.ca/cms/products/product-list/imiv-classic-packages/imiv-classic-melbus-prepped-package/).

Practic ma interesa o iesire AUX pt orice mp3 player - IMIV fiind singura metoda decenta gasita pana acum (in afara de CD Changer). Acum, tu l-ai cumparat chiar de pe site-ul din Canada sau din Europa sau RO? Cand o sa-l am probabil o sa iti cer mai multe informatii referitoare la instalare.

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am luat direct din Canada .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va multumesc pentru info. Eu cred ca ma las pagubas..., prea multa bataie de cap...mai degraba imi vand unit-ul, oricum navigatia e pe post de bibelou in RO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru doritorii de intrare audio auxiliara la playerul original Becker Traffic Pro High Speed, de pe S40(I)/2003, cred ca e bine venita interventia mea.

Eu am reusit sa concetez un iPhone 4 prin cablu stereo cu jack (ca la casti), in felul urmator:

Pe situl oficial Becker, se gaseste ghidul de instalare, iar la sfarsit aveti schema de conexiuni http://www.mybecker....ation_Guide.pdf

Asadar, pinii 18, 19 si 20 sunt cei pe care-i cautati. Se comporta excelent si in convorbiri, nefiind nevoie de adaugarea vre-unui microfon in masina.

Cred ca toate playerele au o astfel de mufa in spate. Consultati manualele playerelor. :hello:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai aici se discuta despre HU-1205 care nu este Becker .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca citeai si ultimele doua fraze ale mele, nu mai postai asta. Nu crezi?

Edited by scoro2000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti spun un cuvant nou pt tine, "MELBUS", dupa ce deslusesti ce inseamna o sa intelegi ce trasnaie ai scris mai sus .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are şi MELBUS-ul conectori audio, vezi aici, ca să nu zică lumea că vorbim chineză... hehe ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normal ca are line in dar e securizata, pana nu primeste comanda digitala nu se activeaza nici o intrare .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ultimele doua fraze ale mele erau "Cred ca toate playerele au o astfel de mufa in spate. Consultati manualele playerelor." De ce? Ca sa verifice cei interesati daca au sau nu au pini cu rolul respectiv acolo. NU am asigurat pe nimeni ca au, ci doar am indemnat la verificare.

Era suficient sa spui oamenilor ca nu are si gata, ca pe mine oricum nu ma intereseaza aspectul. Ce m-a interesat am facut, adica, am incercat sa jut pe cei care au Becker ca al meu, sau alte playere cu mufa aia in spate. PUNCT. Restul e orgoliul tau care te chinuie intr-o viata scurta si complicata. Bafta!

A propos, cu minime cunostinte de electronica poti activa si folosi intrarea stereo a magaziei CD. Dar ..., inca o data, BAFTA!

Edited by HEIMÐALLR
Am şters părţile care pot duce la certuri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai fa un topic cu AUX IN pt Becker si este ok, aici se discuta de IMIV pentru HU-1205 . Se discuta despre un HU de fabrica nu de ce se poate pune aftermarket.

Pai am explicat mai sus de ce NU SE POATE, eu pot sa pun AUX IN pe orice HU de Volvo dar asta e alta discutie, tu insa doar induci lumea in eroare si spui ca se poate pentru ca scrie in manual, ei bine in manualul de Volvo nu spune nimic iar modul de AUX (IPOD) pt HU-1250 original Volvo nu se mai fabrica .

Aici este un topic tehnic, formulari de genul "cred ca" nu isi au locul .

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now