mihai

Schimbare sticla far

6 posts in this topic

As dori un sfat de la cunoscatori. Vreau sa schimb sticla de la far deoarece aia pe care o am s-a spart. Pe sticla noua pe care o am este necesar sa pun si silicon peste garnitura aia de cauciuc sau nu? Daca nu pun silicon nu transpira farul pe interior la schimbarile de temperatura ? Astept un sfat de la voi. Multumesc anticipat !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e nevoie sa dai cu silicon, garnitura aia pe care o are e suficienta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Subscriu si eu ca nu e nevoie de silicon, numai sa fie prinsa sticla cu toate clemele.

Daca ai cumva nevoie de elemente de far (in afara de sticla) am eu cate ceva, inclusiv cleme dinalea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Asa cum ai zis si ceilalti, nu e nevoie de silicon, montezi acea garnitura si pui toate clemele si gata, nu va transpira.

Sincu, geamul/sticla se gaseste ori la dezmembrari, ori la reprezentanta sau aftermarket, ai de unde alege in functie de pret.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Asa cum ai zis si ceilalti, nu e nevoie de silicon, montezi acea garnitura si pui toate clemele si gata, nu va transpira.

Sincu, geamul/sticla se gaseste ori la dezmembrari, ori la reprezentanta sau aftermarket, ai de unde alege in functie de pret.

salut...si eu ar trebui sa schimb sticla la ambele faruri ca sunt ciobite,putin matuite....stii pe cineva prin zona noastra care dezmembreaza v/s40???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now