Beclea

Montare Carlig & demontare spoiler !

9 posts in this topic

De curand am achizitionat un carlig remorcare , si nu prea am idee cum de demonteaza spoilerul spate si imi este frica sa ma bag fara sa intreb sa nu rup clemele sau ce mai sunt pe acolo , si mai departe montarea cred ca este usoara :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc foarte mult .

Share this post


Link to post
Share on other sites

La "voi" nu se recomanda montarea unui set de arcuri suplimentare (ajutatoare), in cazul montarii de carlig?

La seria 400 si retin ca am vazut si la V70 I (posibil si la alte modele mai vechi) daca doreai carlig de remorcare la configurarea masinii, acestea venea fie insotit de arcuri suplimentare fie se recomanda montarea unor astfel de arcuri.

...Asta in cazul in care care chiar voiai sa tragi ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai nu car greutate, pun un Atv de 200 de kg pe el :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

La "voi" nu se recomanda montarea unui set de arcuri suplimentare (ajutatoare), in cazul montarii de carlig?

La seria 400 si retin ca am vazut si la V70 I (posibil si la alte modele mai vechi) daca doreai carlig de remorcare la configurarea masinii, acestea venea fie insotit de arcuri suplimentare fie se recomanda montarea unor astfel de arcuri.

...Asta in cazul in care care chiar voiai sa tragi ceva.

Probabil la astea mai noi vin echipate cu amortizoare Nivomat! ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probabil la astea mai noi vin echipate cu amortizoare Nivomat! ???

Si alea aveau nivomat...

In fine, doar am intrebat... nu cunosc nici eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai am o intrebare care nu are legatura cu postul pus de mine , poate cineva stie , cum se pune xenon pe proiectoare, ca are fundul cu tot cu suport de bec garnitura etc :-?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare, vreau si eu sa-mi montez un carlig spune-mi te rog daca l-ai montat si daca e ok si de unde l-ai achizitionat.

Mersi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now