Sign in to follow this  
Followers 0
asashy

cheder geam lateral dezlipit

7 posts in this topic

Salut...am o problemă cu un cheder de la geamul stânga portieră, care în dreptul oglinzii s-a dezlipit...Am întrebat eu pe ici, pe colo şi în cele din urmă mi-a spus cineva de bandă dublă adezivă. Cumpărat şi lipit...ciu-ciu :slap: , nu stă! Vă rog, dacă a-ţi avut şi voi probleme sau stiţi, să îmi daţi un sfat sau o propunere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. eu mi-am lipit chederul de sub capota care sta pe masca de plastic de la parbriz ( care acopera ansamblul si motorasul stergatoarelor ) cu silicon ( negru ) de la 2x2, silicon pentru garnituri, vezi linck-ul de mai jos !

http://www.elda.ro/index.php?page=product_detail&id=.MASTIC+SN+2%2B2++++++&type=auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. eu mi-am lipit chederul de sub capota care sta pe masca de plastic de la parbriz ( care acopera ansamblul si motorasul stergatoarelor ) cu silicon ( negru ) de la 2x2, silicon pentru garnituri, vezi linck-ul de mai jos !

http://www.elda.ro/i...+++++&type=auto

Multumesc Andu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am umblat prin supermaketuri şi am luat o soluţie care nu e bună de nimic, de la Auchan...cică lipeşte şi metal, dar nu ştiu la ce metal s-au referit ei :help: . Dacă aveţi sfaturi sau o soluţie, vă rog să-mi spuneţi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca niste puncte de picatura aplicate pe cheder ar rezolva situatia. Si zic "puncte" de picatura pentru a-l putea dezlipi usor in caz ca vrei sa schimbi chederul vreodata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am încercat Zack şi nu ţine...Mă stresează să văd chederul acela aşa...aveţi idee unul nou la ce preţ este?

Edited by asashy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0