misu_servici

unitate de cd-uri pt S60

6 posts in this topic

  Salutare tuturor!

 

Am un Volvo S60 D5 din 2004 dar nu are decat Radio casetofon HU-450 pe ea( germani stupizi! am vavigatie pe ea care dupa cate am vazut pe un site de la Volvo ar costa cam 2900 Eur si nu au fost in stare sa-si puna un sistem audio care sa aiba si CD).

Imi poate spune cineva de unde pot achizitiona o unitate de CD-uri (macar modelul) si cam cat ar costa asa ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misu,

da-mi pe privat seria de sasiu a masinii si vedem ce putem face.

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca mai bine ai incerca un adaptor pentru Ipod ca din cate stiu eu cei de la reprezentanta volvo au asemenea kituri si ar trebui sa-ti meaga din moment ce seria hu x50 e ultima scoasa pe piata ( cred ca chiar este si in lista de optiuni la o masina noua) si mai mult decat atat o magazie te costa ca 800 eu si kit cam 400cu tot cu Ipod si ai, prin intermediul adaptorului posibilitatea de a-l comanda de pe volan daca ai comenzi audio acolo. Scapi si de scris cd uri, doar descarci muzica de pe comp. Asta e solutia pe care o sa merg eu in ianuarie.

Kiturile le mai gasesti si pe la alte magazine, un prieten de-al meu a gasit la Cora dar nu stiu sa-ti spun cat costa.

Ca sa-ti faci o idee http://www.discountcarstereo.com/detail.aspx?ID=726

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Merci pentru sfat. Solutia pt. magazie am gasit-o chiar pe siteul dat de tine, am gasit acolo magazia care imi trebuie cu tot cu cabluri si costa doar 265$ plus taxe postale.Sa vad daca o pot lua de la ei daca nu am sa mai caut , macar acum stiu ce model imi trebuie si pot cauta pe internet. Cat despre iPod mi-am cumparat din Germania un adaptor care merge prin conexiune radio(mult mai usor de instalat,un cablu care se conecteaza la iPod si celalalt capat unde se afla si emitarorul de unde radio si se ontroduce in priza de la bricehta). Singura problema e ca se pot folosi doar comenzile de la iPod si nu si cele de pe volan sau de la casetofon cum e in cazul adaptorului de pe siteul mentionat de tine, care se conecteaza la casetofonul masinii si da  posibilitatea utilizrii iPod-ului si din comenzile de pe volan si casetofon.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bucur ca ti-am putut fi de folos, in fond daca noi volvistii nu ne ajutam cine sa ne ajute intr-o tara in care daca spui masina majoritatea inteleg Logan

Share this post


Link to post
Share on other sites

site-ul de mai sus este din state iar ca modalitate de plata accepta paypal pentru clientii din afara USA/ Canada:

I'm an international Customer and would like to use my Credit Card?

Sorry, international customers (except Canada) must use Paypal. All orders using an international credit card will be deleted.

Chiar sunt curios daca merge.

Tine-ne la curent si pe noi.

Succese!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now