yuda

geamuri fata care caraie

7 posts in this topic

ambele geamuri(electrice) se deschid doar partial si caraie!(la capatul cursei).V-ati confruntat cu asa ceva?Cum ati rezolvat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

cu ciocanul :))

e problema intilnita

s-a mai discutat... cauta un post al lui roberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu cum o fi la s40/v50,dar la modelu asta de s/v40 se mai si blocheaza(nu mai urca deloc sus) geamu .Asta in cazul in care chederul este prea uscat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

cred ca vrea sa zica ca scartaie, fac un zgomot de dacie de kkt

Te rog sa te abtii de la astfel de limbaj!

Edited by Vita_Fresh
Limbaj neadecvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu cum o fi la s40/v50,dar la modelu asta de s/v40 se mai si blocheaza(nu mai urca deloc sus) geamu .Asta in cazul in care chederul este prea uscat!

Nu cred ca au treaba cu chederul uscat. Chederul umed le ajuta sa se ridice atunci cand reglajul nu este corect.

Si eu am avut o problema de genul si erau niste suruburi care tin suportul geamului desfacute. Mai poate fi si ghidaj uzat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aceeasi problema o am si eu de cateva zile la geamul de la portiera soferului. Urca normal 3/4 din traseu, apoi incepe brusc sa "caraie" si nu mai urca decat ajutat cu mana.

Dupa sunet l-am asociat cu doua pinioane care nu se mai imbuca corect. La pozitia maxima sus si daca insist din buton, mecanismul (?) caraie enervant de tare si geamul vibreaza strident.

Nu am desfacut inca, atat din lipsa de timp, dar si frig si lene. Sper si eu sa aflu aici un raspuns interesant si util deopotriva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now