Mino

Garnitura de chiuloasa

8 posts in this topic

As vrea sa stiu si eu cam cat ma costa sa schimb o garnitura de chiuloasa la un S40 din 2001, motorul de 1,9, 200cp turbo.

Va multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai intreaba la un service cel mai bine.

Banuiesc ca nu scapi ieftin.

Piesa o ai tu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai o garnitura costa intre 130 si 280 +manopera pune minim150 ron depinde daca nu ai complicatii!

Iti sugerez sa stai langa ei daca nu vrei sa ai complicatii ca-s smecheri...Succes!

Edited by Vita_Fresh

Share this post


Link to post
Share on other sites

eventual trebuie rectificata si chiuloasa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musai sa te duci undeva unde nu-ti strang chiuloasa ca la Dacie, cu cheia dinamometrica din antebratul mecanicului. Eu ma gandesc la minim 1500 RON piese + manopera ca sa iasa cum trebuie. Trebuie garnitura cat mai buna, trebuie si suruburi noi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1500 piese ? nu mai speriati omul , ca idee o garnitura costa pana in 200 de lei , suruburile maxim 20 lei bucata si ai 8 sau 10 ( nu este musai sa le schimbi ) , cureaua de distributie 150 de lei , la care se mai adauga uleiul si antigelul .

Bafta .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brava, am zis piese+manopera. Chiuloasa probabil trebuie rectificata si manopera la un service bun costa destul. Suruburile ar trebui schimbate, duc in spate 200 de cai sau cat au mai ramas din ei. Si nu sperii pe nimeni, doar ca nu e Dacie sa o repari in spatele blocului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiulasa obligatoriu rectificata, suruburi nu e neaparat sa fie noi, doar sunt din otel suedez,

antigel si ulei, si celelalte scrise de Brava, ... Iti recomand firma Gieuroservice, oameni de

omenie si buni meseriasi, cunosc bine S40T, cauta la Service recomandate, vad ca esti din

Bucuresti. Bafta mare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now