Myhnea

Difuzor fata S40 2005

3 posts in this topic

Salutare,

Difuzorul din dreapta fata a inceput sa-mi faca probleme cu ceva timp in urma, cand mergea cand nu. De o luna nu mai merge deloc si azi mi-am facut timp pentru el, ma gandeam ca e vreun contact imperfect. Am reusit sa demontez cu greu fata de la portiera si dupa ce am rupt vreo doua cleme am dat de "infractor" dar...nimic in neregula. Am scos cu greu difuzorlul deoarece are un sistem de prindere foarte aiurea (ma refer la contacte) si l-am probat in casa, nu mai vrea sa cante, deci...trebuie sa-l inlocuiesc. Sistemul de prindere pe suport este cu 3 cleme iar pe el nu scrie nimic (putere, +, -, etc).

Are cineva sau stiti de unde pot cumpara altul?

Va multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut! Mai jos ai un link care te poate ajuta in alegerea difuzoarelor si montarea acestora :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Andu, complicata operatiune ???

Eu am demontat doar difuzorul (suportul prins in nituri a ramas acolo) si nu vreau sa-l schimb cu alt tip, vreau sa-l inlocuiesc tot cu unul original sau altceva care se potriveste tinand cont de sistemul de prindere al difuzorului pe suport prin cleme si caracteristicile lui pe care nu le stiu.

Oricum, multumesc pentru raspuns, poate pe viitor imi va fi folositor.

Poate sa-mi spuna cineva ce fel de difuzor este deoarece pe el nu scrie absolut nimic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now