ValiU

Cineva din cluj?

7 posts in this topic

Salut

Am nevoie de un mic/mare ajutor de la o persoana din cluj

Incerc sa cumpar doua placi de snowboard second hand si cam toate anunturile cu oferte mai bogate m-au trimis catre Cluj

Rugamintea mea ar fi:

In cazul in care gasesc sau imi place o placa de acolo, ma puteti ajuta cu verificarea ei?

Mai exact, daca vrea sa mearga la vanzator sau sa se intalneasca cu el si sa verifice placa/placile. Nu trebuie multe cunostinte.

Ar trebui sa verifice:

Integritatea placii;

Cat de tare e zgariata (placile nu sunt noi deci nu ma astept sa fie de lux);

Legaturile (vanzatorul sa puna o pereche de boots si sa le stranga. Daca nu e suspecta strangerea si eliberarea boots-ilor, legatura ar trebui sa fie ok);

Grosimea cantului (marginea de fier care ar trebui sa fie minim grosimea unei monezi de 50 de bani);

Sa nu fie crapaturi intre cant si restul placii.

Sa nu se vada lipituri sau carpeli pe placa sau legaturi (daca placa a fost zgariata rau, se poate repara, asta nu e ceva grav insa sa nu aiba si alte lipituri suspecte pe partea opusa suprafetei de contact cu zapada)

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vali, daca cel care vinde nu are nimic de ascuns, poate sa-ti trimita pe curier, cu posibilitate verificare colet !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt de acord cu tine Andu insa, traim in Romania

Deja sunt satul de tepe, sincer..... :(

Prefer o persoana neutra de asta am cautat pe forum. Pot sa am mai multa incredere intr-o persoana neutra decat in vanzator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu m-as oferi sa te ajut, dar nu am avut niciodata contact cu vreun snowboard si mi-e putin frica sa nu fie ceva probleme pe care eu nu le vad. Daca chiar nu gasesti pe nimeni altcineva as putea incerca... dar sincer nu am deloc incredere in judecata mea pentru asa ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti dai seama ca daca te rog sa ma ajuti, nu mi-as permite sa te trag la raspundere in vreun fel.

Alegerea e a mea. Am nevoie de parerea cuiva pentru a nu avea defecte ascunse fata de ce spune vanzatorul:placa rupta, cant dezlipit... lucruri vizibile si pentru o persoana care nu are habar.

Multumesc Irina. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai binenteles ca nu as fi crezut ca ma tragi la raspundere, dar m-as simti raspunzatoare oricum... Avand in vedere ca sunt praf la asa ceva. Oricum, daca e ceva, incerc sa gasesc un prieten/prietena care are habar sa vina cu mine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate este cam tarziu, dar dava mai este valabil te ajut cu placere. Chiar sunt in domeniu si este una din pasounile mele, practic de mai bine de 8 ani. Daca imi dai niste dimensiuni poate te pot ajuta. Am un preten care s-a accidentat si are un burton aproape nou de vanzare. Etc...., 0744696346-mao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now