adrian mangalia

Am gasit masina lovita dar faptasul a aparut dupa ce l-am depistat

18 posts in this topic

Ieri dimineata vreau sa merg cu masina in oras candce sa vezi ,trgedie mi- a tras-o bine rau in usa din stanga spate cu carligul de remorcare mi-a torsionat usa e varza .Dupa ce am constatat ca e lovita ma duc la politie sa declar ca am gasit-o lovita in parcare. Acolo un domn politist imi zice sa vin la ora 18:00 . M-am resemnat si am venit acasa m-am calmat ,aveam o banuiala ca ar fi o vecina care are garajul peste drum care s-a dovedit a fi reala. Aceasta vecina cand m-a vazut ca ma apropii de masina ei si ma uit la carlig mi-a spus :" Vai vecinu sa nu-mi spuneti ca v-am lovit masina ,imi pare rau . Am simtit eu ceva cand am iesit din garaj dar am zis ca am lovit bordura ." Am intrebat-o la ce asigurator este asigurata cad, normal la Carpatica mi-a cazut fata am sa pun niste poze cu usa .

Ce parere aveti ? O sa imi puna usa noua sau reparatie?

post-3286-0-57437700-1326706096_thumb.jp

post-3286-0-91890200-1326706117_thumb.jp

post-3286-0-36585000-1326706133_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incearca sa pui noua. E infundata prost si cred ca doar cu chit ti-o aduce la linie

:(

Ei or sa ceara indreptare dar.... e bine daca reusesti inlocuirea ei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasoala treaba! Cei de la Carpatica nu platesc daunele provocate de soferii asigurati la ei! Poate doar sa ai o cunostinta la Carpatica! A fost un reportaj la tv pe aceasta tema! Sunt intentate o gramada de procese impotriva lor, dar daca directorul se are bine cu directoarea de la CSA, sunt de neatins!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mea a fost mai rau usa spate, plus aripa spate si Carpatica m-a despagubit 600 de lei. Deci...ar fi cazul sa-ti iei gandul de la usa noua.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pune-i usa in brate vecinei ca nu vezi nimic de la Carpatica,sigur si precis !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai sa ne intelegem. Vecina e vinovata de accident. Nu si de faptul ca aceasta societate de asigurare rau famata nu-si onoreaza obligatiile. Ma intreb de ce mai e pe piata ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma intreb de ce mai e pe piata ?

Cum Marius de ce? Raspunsul era mai sus!

... dar daca directorul se are bine cu directoarea de la CSA, sunt de neatins!

Acesta este raspunsul :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut ,am rezolvat problema simplu usa de la ionutz_lup dezmembrari o duc la service la constanta sa o vopseasca , dupa care o echipez si o pun pe masina iar toata distractia a costat-o in jur de 900 lei pe vecina care a achitat cash.Va multumesc pentru pareri si sfaturi.Off topic cum gasesec codul de vopsea ,e scris undeva , va multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut! Bine ca ai rezolvat! Codul pentru vopsea este daca nu ma insel pe unul dintre stalpii masinii! O intrebare: cum de a acceptat vecina sa plateasca si nu a lasat firma de asigurari sa te despagubeasca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...] cum gasesec codul de vopsea ,e scris undeva , va multumesc.

Nu e pe stâlpi, e sub capotă, poziţia 18 în imaginile de .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andule, i-am spus in felul urmator ca o sa ma tiganesc la asigurare pentru usa noua 3500 lei ,plus montat demontat vopsit vreo 800lei iar cand e gata la service masina o sa vreau sa o iau in aceeasi zi ,adica sa vina sa plateasca ea la service si sa se descurce ea cu asigurarea sa stea blocata cu banii 2 , 3 luni ,asa am rezolvat problema adica a zis ca plateste usa sh 100 euro plus 400lei service vopsit echipat dezechipat plus

Multumesc heim.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

carpatica niciodata nu o sa iti puna usa noua

ai noroc daca nu sa dea refuz la dosar

eu am cistigat procesul dupa 10 luni cu ei

pastreaza pozele tale, ei nu o sa ti le dea ca suntp roprietatea lor

Share this post


Link to post
Share on other sites

carpatica niciodata nu o sa iti puna usa noua

ai noroc daca nu sa dea refuz la dosar

eu am cistigat procesul dupa 10 luni cu ei

pastreaza pozele tale, ei nu o sa ti le dea ca suntp roprietatea lor

Salut. Am rezolvat-o fara asigurare, multumesc de sfat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

AI avut noroc cu vecina.Sa tot ai vecini din astia.Daca era si ea tiganoasa si stia legea nu aveai ce sa i faci si ti punea in brate asigurarea si pe langa ca erai obligat sa ti repari usa(nu sa o schimbi) vedeai banii dupa minim 6-8luni.Plus ca a recunoscut fapta.

Nepotul/nepoata directoarei de la CSA este directorul la Euroins si de aia sta pe piata euroinsu.De carpatica stiu ca este mai rau platnica ca euroinsu,dar sigur is mana n mana cu CSAul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi am reusit sa rezolv definitiv problema cu usa ,am fost la service am pus usa a venit foarte bine, dar tot cu bandourile de pe usa lovita care le-am indreptat la cald, au iesit perfect . Cel mai mare chin a fost cu demontarea difuzorului din usa ,era prins cu nituri foarte dure abia a reusit sa le desfaca.

Chederul de pe usa l-am lipit tot la cald m-a scutit de ceva bani in plus , a iesit foarte bine si se inchide perfect. Sunt multumit si de vopsea a iesit bine. Toata operatia cu vopsit echipat dezechipat am facut-o la un service din constanta.Au facut treaba buna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut! Da si detalii despre service. Mai ales daca au facut treaba buna. Se gasesc mai greu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au facut treaba buna la vopsit dar la reglaje nu prea .reglajele le-am facut in mangalia la cei mai tari tinichigii. Acest service este pe varianta de la cet spre omv dupa semaforul de la omv inca 50 metri si se face un gang se numeste Auto fantasy motors .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now