Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Sepukku

Plastic transparent semnalizare oglinda.

7 posts in this topic

Salut. Caut si eu plasticul transparent de pe oglinda care contine si semnalizarea. M-am trezit cu el spart la un drum de noapte, probabil am lovit o alta oglinda, cert e ca mi-am dat seama mai tarziu.

Din cate am vazut e destul de usor de schimbat. Se poate comanda asa ceva? Ma intereseaza si unul SH, cred ca se potrivesc cele pentru s40?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aia e lentila, PN 31111090/31111102 (st/dr; 30716696/30716697- fără bec), se găseşte separat şi potriveşte şi de la alte modele: C70 (2006-), S40 (2004-) V50, S60 (-2009), S80 (2007-), V70 (2008-).

E a dracu' de scumpă, OEM e de la 35-40 de euro în sus, în Germania. Aftermarketul e ceva mai ieftin, dar nu cu mult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

31111090/31111102 costa intr-adevar 180RON...

Share this post


Link to post
Share on other sites

oglinda.jpg

Uploaded with ImageShack.us

De asta vorbim? Este doar geamul transparent sau e si ce se afla inauntru la banii astia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

In caz ca mi-o comand, e usor de schimbat singur? Sau trebuie sa merg la service.

Va multumesc pentru feedback. Incerc sa-mi dau seama daca mi-o fac pe casco sau merita sa cheltui eu niste bani pt asta. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

In caz ca mi-o comand, e usor de schimbat singur? Sau trebuie sa merg la service.

Va multumesc pentru feedback. Incerc sa-mi dau seama daca mi-o fac pe casco sau merita sa cheltui eu niste bani pt asta. :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites