Sign in to follow this  
Followers 0
danutttz

Aflare numar privat!

15 posts in this topic

Salutare colegi! In sfarsit am gasit metoda prin care pot afla cu usurinta numerele private care ma streseaza .....Daca si voi aveti o astfel de problema cu vreo persoana care va disturba linistea va rog sa imi lasati mesaj aici ....Am tot cautat fel de fel de metode pe net dar fara nici un rezultat pana cand un angajat romtelecom mi-a dat contu lui la un numar cu care poate afla numerele private!:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce tare! Bravo Danut! Dar la cate persoane o mai fi dat contul? ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

e un prieten vechi de familie .....si m-am rugat 3 luni de el ca sa imi dea contu si nu a vrut nu la mai dat la nimeni sunt sigur oricum el nu il folosea decat foarte rar......Normal nu au voie sa dea la nimeni accesu la baza de date .....inchipuieti ca nu il dadea la oricine.....tocmai acum am facut proba si vad ca merge de minune

:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum functioneaza treaba? Tie trebuie sa-ti dau numarul meu daca cineva ma suna cu numar ascuns si tu afli, nu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e nici un secret :)

1 - Merge cerand factura detaliata la furnizorul telecom, in ea o sa apara si numarul privat in anumite cazuri. Trebuie sa retii data si ora la care te-a sunat, iar cand iti vine factura detaliata ( sau accesand-o online) te uiti in lista. Daca a fost destept, nu apare, daca a folosit clasicele #* in 90% din cazuri l-ai prins.

2 - Iti faci gratuit la clicknet un cont de telefonie voip, primesti un numar de voip, setezi in telefon un profil in care respingerea apelurilor sa fie redirectata pe numarul de voip. Cand suna individul dai respinge, in cateva minute intri pe cont-ul voip si te uiti in lista la apeluri si l-ai prins :).

3 - Daca vrei sa il arzi bine si e si insistent, il poti umfla cu o factura de milioane sau ii poti face praf creditul astfel - pui la respingere apeluri redirectand-ul catre un numar ca la metoda 2 un numar hotline, de genul celor de pe canalele XXX, de prin anglia, america, etc, iar cand suna individ-ul dai respingere si daca o musca s-a ars cu vreo 5$ \apel. Ideea e sa gasesti un numar cat mai costitisitor si sa ai grija sa nu dai "respinge" la vre-un amic, sau parinti :)).

4 - Mai sunt moduri, e plin net-ul de ele :), pe unele telefoane se pot instala aplicatii speciale care afiseaza numarul

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu am eu un numar de telefon si il bagi la deviere atunci cand ala suna mie imi arata numaru direct fara privat!!!!uite eu acum am deviat toate apelurile catre numaru respectiv...sunama cu privat si iti dau numaru de pe care mai sunat sa vezi suna acum 0786748538

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roberto, asta cu devierea apelului te taxeaza si pe tine (cel care face devierea) si pe cel care suna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu pentru android nu am gasit nici o aplicatie....si mi se pare prea incurcata treaba cu factura mie imi vine detaliata dar numerele private nu imi apareau pe factura........si am retinut si data si ora acum nu stiu ce sa zic cu numar voip am incercat si nu apare numaru uitate pe youtube ca a incercat unu dar e fake ........l-au blestemat toti:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danut, nu se conecteaza! Am incercat sa sun la numarul lasat de tine :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai oricum descifrarea se face numai cu deviere altfel nu pot afla ......

da mai sunat de pe nr 0744420031

la 17:44 nu e asta numaru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ala e, dar nu se conecta deloc! Sau mai pe inteles, in casca nu suna :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

nici nu e nevoie:)))poti sa il treci in caz ca nu raspunde si ii dai respins.....dar eu am trecut sa devieze tot in caz ca dadeai beep ca sa te prinda ....ca mai sunt unii care dau numai beep cu privat .....asa cand te suna odata ....ii dai respins bagi numaru la deviate si cand te suna a doua oara il am direct!!!!

oricum ma gandeam ca toti cei care vreti sa aflati numerele private sa faceti astfel......Bagati la deviere de apel in caz ca e ocupat.....0373381159 si cand acel numar privat va suna ii dati respins atunci automat il deviati catre mine si eu va spun numarul......ca sa puteti sa vorbiti pe telefon normal ii dati deviere numai la ocupat.....adica sa il devieze cand ii respingeti voi tineti minte ora si eu va spun apoi numarul de telefon care va sunat cu privat......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am reusit cu factura detaliata si cu voip, orange. Ce-i drept cel care suna era tot pe Orange si a folosit metoda cu caractere inaintea numarului si a fost demult.

Credca depinde si de retea si de implementarile ce s-au mai facut in retele.

Exista totusi posibilitatea ca cineva sa ceara express furnizorului de telecom ascunderea implicita a numarului, nu stiu daca optiunea asta se poate la persoane fizice si daca trebuie sa fii de la MAI sau ceva de genul, dar credca atunci metodele publice nu mai functioneaza.

E cineva de la MAI ?:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am incercat sa cer numerele care m-au sunat cu privat la cosmote .....cu cerere si cei de la cosmote mi-au spus ca nu le pot divulga numai cu reclamatie la politie s.a.m.d.....

Ai dreptate Roberto dar nu cred ca cineva din cadrul MAI sta sa te streseze cu nr privat......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0