Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

danutttz

Caut transport

5 posts in this topic

Buna ziua tuturor as dori sa stiu daca e cineva printre noi care se ocupa cu transport marfa....Sau daca stiti pe cineva.....Am nevoie de un transport cu un autotren dinala de 13 metri ....pana in Sicilia .....Plata se face in avans ....Am de transportat niste carbune mai exact 33 de paleti de carbune aproximativ 15 tone.......daca stiti pe cineva va rog sa imi dati detalii multumesc anticipat 0786748538

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ce grupaj Vadime?

33 paleti pe podea = un camion intreg.

Mai ramine aprox 0,5 m de podea.

Ia si tu la rind case de expeditie,bursa romana de transport,firme transportatoare,etc.

Trebuie sa cauti pe cineva care face transport in zona ca altfel iti baga si returul la plata.

Cei care umbla pe la sicilieni sunt cam rari pentru ca este foarte riscant(jefuirea soferului,spargerea camionului si chiar furtul camionului)soferul ramine jos cu geanta si ce mai are in cabina si se uita cum pleaca altul cu masina lui.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jefuirea nu e posibila .....merg si eu cu soferul daca este nevoie .....cum ajungem pe insula avem paza asigurata a tirului de catre ''baietii buni'' si da m-ar interesa cineva care face si retur ca sa platesc decat dusul:P

Ai vrut sa spui ''doar dusul'',nu?;) Parca suna mai bine si e mai corect!Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu de ce citisem 13 . Vorbeste la Roehel ei au si casa de expeditii .

Share this post


Link to post
Share on other sites