cata

bucse rupte

8 posts in this topic

Stie cineva din ce cauza s-ar putea rupe bucsele de la bara stabilizatoare fata?

Eu asa am patit la un simplu viraj la dreapa(la maxim),la iesirea din parcare.

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Defineste "rupte". Sigur e vorba de bucsele de bara stabilizatoare ? Nu de alta, dar le vezi foarte greu pe acelea daca sunt rupte sau nu... ai si apucat sa le desfaci ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate bieletele de la bara stabilizatoare ( unii le numesc generic bucse ) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mecanicul le numeste bucse,si da sunt rupte,le-a demontat si le-am vazut.

Cum am spus mai sus am virat maxim dreapta sa ies din parcare cu spatele si cand sa plec de pe loc s-a auzit un zgomot puternic,dupa care fiind foarte aproape de zona unde este service-ul unde repar masina am mers usor pana acolo unde mi-au spus ca bucsa din stanga de la bara stabilizatoare fata este rupta si este(cum a spus nenea mecanicu') ''de 19 nu de 17 cum au altele''(bara stabilizatoare).

Intr-o poza pe forum dupa o cautare am vazut o poza cu aceste bucse si seamana cu ale mele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am mai auzit pana acum de intamplare ca a ta... Pfff, ce sa spun, destul de nasol si costisitor, pt. ca toate 4 te costa undeva la 260RON (sunt 2 semi-bucsi pe fiecare parte, una in "U" si una in "I" care o inchide)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa-mi spui si mie te rog cat te costa manopera pt ca o sa trebuiasca sa le schimb si eu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mecanicul mi-a spus ca ma costa 150 lei.Daca vrei si alte detalii despre montaj sau altceva iti spun dupa ce le schimb eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now