Sign in to follow this  
Followers 0
cau_79mn

service xc90

4 posts in this topic

Salut tuturor! Sa coste schimbarea distributiei, a ambreiajului si a placutelor la un xc90 2,4 awd 185cv din 2005, in jur de 2500 euro? ca timp de executie imi puteti spune aproximativ cat dureaza fiecare lucrare? Multumesc anticipat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manopera pt cele enumerate de tine se apropie de 500E, kitul de distributie este aproape 500E, placutele cam 250E iar ambreiajul la XC90 nu stiu cat costa dar daca la un S60 este 400E pe after-market ma gandesc ca pe original poate ajunge lejer la 700E, deci 2500E este un pret normal .

Nu cred ca 2500E este manopera in RO, cred ca pretul este cu tot cu piese .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdane, preturile astea pentru piese si manopera de unde sunt? De la Primus? Ca idee, la Primus am intrebat cat costa placutele fata pentru mine (prin septembrie) si pretul parca a fost de 700-800 lei! Mi-am cumparat ATE cu 330 lei si sunt foarte multumit!

Cau, pe baieti (Midnight Caller si Roberto) i-ai intrebat cat te costa piesele pe original si pe aftermarket? Ca timp placutele se schimba in maxim o ora, distributia in 2-3 ore si ambreiajul putin mai mult, sunt mai multe de desfacut sa ajungi la el (timpul pus de mine nu se aplica si la reprezentante, ei avand normativele lor)!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preturi de la Primus, aduceri aminte din ce preturi stiam eu, cred ca nu s-au modificat .

Stiam ca sunt 1100 lei sunt placutele fata si spate de XC90 poate ca gresesc .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0